Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rada Przedsiębiorczości apeluje o czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę

1
Podziel się

Przedsiębiorcy apelują o zniesienie zakazu handlu w niedzielę w czasie pandemii oraz przez 180 dni po zniesieniu staniu zagrożenia, podała Rady Przedsiębiorczości.

Rada Przedsiębiorczości apeluje o czasowe zniesienie zakazu handlu w niedzielę
bErVLmOJ

"Zamknięcie centrów handlowych doprowadziło tysiące firm i ich pracowników do dramatycznej sytuacji. Z dnia na dzień ich miejsca pracy zostały zamknięte, a firmy z każdym dniem traciły przychody. Ucierpiała na tym nie tylko branża handlowa, ale także dostawcy, podwykonawcy, gastronomia itd. To jedna z branż najciężej doświadczonych skutkami pandemii. Już wiemy, że w tym roku ich wyniki będą dużo niższe od zakładanych, co boleśnie odczują nie tylko pracownicy, ale cała gospodarka. Każdy impuls, który pozwoli branży handlowej nadrobić straty jest dziś na wagę złota. Otwarcie wreszcie galerii handlowych pozwoliłoby firmom powoli podnosić się z tej trudnej sytuacji. Jednak, choć centra są otwarte, to ryzyko zakażenia nie minęło. Wielu klientów, robiących zakupy w jednym czasie, oznacza zwiększone ryzyko dla zdrowia. Dlatego w naszym wspólnym interesie jest, aby czas pracy galerii handlowych był jak najdłuższy" - czytamy w komunikacie.

Zawieszenie zakazu handlu pozwoli ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększy sprzedaż oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów, podano także.

bErVLmPm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
ytre
rok temu
ależ to niemożliwe,towarzysze z solydarności i kapłoni z kep-u się nie zgodą,wszak, niedziela jest dla tacy a nie dla handlu