Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafamet dostarczy PKP Intercity Remtrak maszyny wyleasingowane przez ARP Leasing

2
Podziel się:

ARP Leasing podpisała trójstronną umowę z PKP Intercity Remtrak oraz Fabryką Obrabiarek Rafamet, podała Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP). Przedmiotem umowy jest dostawa przez Rafamet maszyn dla oddziału PKP IC Idzikowice, które wyleasinguje ARP Leasing. Wartość umowy to 18 mln zł netto.

Rafamet dostarczy PKP Intercity Remtrak maszyny wyleasingowane przez ARP Leasing

"W ramach zawartych umów, idzikowicki oddział PKP Intercity Remtrak wzbogaci się o sześć nowoczesnych, wysokiej klasy maszyn do obróbki kół i zestawów kołowych taboru kolejowego. Urządzenia zostaną dostarczone na zasadzie leasingu na okres 120 miesięcy i jeszcze w tym roku trafią do zakładu. Kontrakt zobowiązuje Rafamet do dostarczenia i uruchomienia maszyn, a także przeszkolenie pracowników PKP Intercity Remtrak z ich obsługi. Zamówienie jest realizowane w ramach III etapu rozbudowy oddziału spółki w Idzikowicach" - czytamy w komunikacie.

"Podpisana dzisiaj umowa to bardzo ważny element dalszego rozwoju zakładu Remtrak w Idzikowicach i cieszy nas fakt, że mamy w tym swój udział. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się doprowadzić do owocnej współpracy pomiędzy Fabryką Obrabiarek Rafamet - spółki z portfela aktywów Agencji Rozwoju Przemysłu oraz największym w Polsce kolejowym przewoźnikiem dalekobieżnym, jakim jest PKP Intercity. Mamy świadomość, że sfinansowanie sześciu obrabiarek pozwoli znacząco zwiększyć liczbę wykonywanych przez PKP Intercity Remtrak przeglądów i napraw, a tym samym przyczyni się także do wzrostu zatrudnienia w regionie" - skomentował wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, cytowany w materiale.

P.o. prezesa PKP Intercity Remtrak Zbigniew Wojtas zwrócił uwagę, że specjalistyczne maszyny, pozyskane w ramach zawartej umowy, pozwolą znacząco zwiększyć liczbę wykonywanych przez PKP Intercity Remtrak przeglądów na czwartym i piątym poziomie utrzymania. Po zakończeniu modernizacji zakładu w Idzikowicach będzie on w stanie zaspokoić już około 90% potrzeb PKP Intercity w zakresie przeglądów P4 i do 25% przeglądów P5 wagonów, jak również niemal wszystkie prace przy zestawach kołowych.

Remtrak to spółka grupy PKP Intercity, świadcząca usługi napraw i modernizacji taboru kolejowego dla sektora przewozów pasażerskich.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Kimi
2 lata temu
Dlaczego to jest umowa trójstronna? Intercity ma się mieć pośrednika? Ile procent weźmie ten pośrednik, Intercity ma całą masę biurokracji, musi zatrudniać jeszcze biurokratów z innej spółki?
Manix
2 lata temu
Więcej spółek i społeczek narobili A ludzie za darmo muszą pracować bo prezesów cza opłacić jedni od torów drudzy od podkładów..itp. I to są uroki przekształceń wszedzie afery ludzie ni znający swych obowiązków wkręcanie rodzin którzy nic nigdy nie mi wspólnego z pkp przykład...intrcity poznan tatuś naczelnik A córunia zostaje mistrzem rewidentów pani co w żabce sprzedawała hod-dogi