Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rainbow Tours spisał na straty ponad 9 mln zł. Chodzi m.in. o należności od hoteli

0
Podziel się:

Zyski drugiego największego touroperatora w Polsce za 2019 rok będą niższe o blisko 11 mln zł w porównaniu z poprzednimi wyliczeniami. Wszystko przez korekty w sprawozdaniach i odpisy związane z nieściągalnymi należnościami od niektórych hoteli itp.

Rainbow Tours wykaże mniejsze zyski.
Rainbow Tours wykaże mniejsze zyski. (East News)
bEsxwzNh

Branża turystyczna w związku z epidemią koronawirusa znalazła się w tym roku w trudnym położeniu. Problemy nie ominą głównego gracza na naszym rynku, jakim jest Rainbow Tours.

Choć na szczegółowe informacje na temat wyników za ten rok będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, na wtorek zaplanowana jest publikacja raportu za 2019 rok. Już w weekend zarząd poinformował, że zyski będą wyraźnie niższe niż wynikało to z jednostkowych sprawozdań.

bEsxwzNj

Rainbow Tours podjął decyzję o utworzeniu odpisów aktualizujących wartość należności ze sprzedaży usług wobec kontrahentów. Część z nich jest bowiem w upadłości. Do tego dochodzą należności z tytułu zaliczek wypłaconych na poczet świadczenia przez kontrahentów usług, głównie hotelowo-destynacyjnych, co do których istnieje potencjalne wysokie prawdopodobieństwo nieściągalności.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Spółka całą kwotę tych należności podliczyła na 9 mln 268 tys. zł.

bEsxwzNp

A to nie koniec korekt. Zarząd po zbadaniu sprawozdań finansowych postanowił wprowadzić dodatkowe korekty obciążające wyniki na kwotę 3 mln 878 tys. zł.

Spółka uspokaja, że odpisy i korekty mają charakter niegotówkowy, czyli nie wiąże się z nimi odpływ pieniędzy (nie ma zagrożenia dla płynności firmy). Jednak księgowo oznacza to mniejsze zyski.

W porównaniu z wykazanymi zyskami netto z jednostkowego sprawozdania finansowego spadną z 37 mln 255 tys. zł do 26 mln 118 tys. zł. Dla całej grupy (także ze spółkami zależnymi) spadną z 37 mln 824 tys. zł do 28 mln 595 tys. zł.

bEsxwzNq

Rainbow Tours działa na rynku od 1990 roku. Obecnie jest drugim na rynku touroperatorem w Polsce.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEsxwzNK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)