Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rating Banku Handlowego. Jest na liście obserwacyjnej

1
Podziel się

Właściciel Banku Handlowego rozważa wyjście z Polski. W efekcie rating banku znalazł się na liście obserwacyjnej agencji Fitch. Wskazanie jest negatywne.

Rating Banku Handlowego. Jest na liście obserwacyjnej
Rating Banku Handlowego. Jest na liście obserwacyjnej
bDZfFBaZ

Fitch Ratings umieścił rating Viability Rating (VR) Banku Handlowego w Warszawie na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative - RWN) w następstwie ogłoszenia przez Citigroup Inc. strategii wyjścia z działalności detalicznej na 13 rynkach, w tym w Polsce, podała agencja. Jednocześnie Fitch potwierdził długo- i krótkoterminowe ratingi podmiotu (IDR) na poziomach odpowiednio: A- i F1.

Fitch wskazał, że RWN odzwierciedla ograniczoną przejrzystość co do zakresu i ram czasowych transakcji oraz niepewność co do potencjalnego wpływu na jednostkowy profil banku, biorąc pod uwagę, że po wycofaniu się z działalności detalicznej, Fitch zakłada, że Bank Handlowy będzie kontynuował działalność w zakresie bankowości instytucjonalnej w Polsce.

Fitch spodziewa się rozstrzygnięcia dot. RWN po ujawnieniu dalszych szczegółów dotyczących planu wyjścia oraz nowej struktury korporacyjnej będącej konsekwencją zmian.

bDZfFBbb

"Potwierdzenie ratingów IDR Banku Handlowego oraz ratingów krajowych odzwierciedla pogląd Fitch, że wyjście z działalności detalicznej w Polsce nie ma istotnego wpływu na skłonność Citi do wspierania Banku Handlowego" - zaznaczono.

bDZfFBbC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
45latek
2 tyg. temu
Chyba jestem już za stary, nie rozumiem tych ludzi :-(