Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Rekord na Wall Street. Akcje dwa razy droższe niż w szczycie koronakryzysu

3
Podziel się:

Amerykańscy inwestorzy już dawno zapomnieli o kryzysie. Od szczytu koronawirusowej paniki na rynkach finansowych notowania głównych indeksów z Wall Street wzrosły o ponad 100 proc. Są najwyżej w historii.

Rekord na Wall Street. Akcje dwa razy droższe niż w szczycie koronakryzysu
Inwestorzy z USA dawno zapomnieli o kryzysie (Flickr, Financial Times, (CC BY 2.0))
bEIKtfat

Hossa na giełdzie w USA trwa w najlepsze. Nie ma tygodnia, żeby nie padł nowy rekord notowań któregoś z głównych indeksów: S&P500, Dow Jones Industrial czy Nasdaq. Podobnie było w poniedziałek.

Ceny akcji już są tak wygórowane, że kolejne dni przynoszą stosunkowo niewielkie zmiany. Wzrosty indeksów na ostatniej sesji były rzędu 0,2-0,3 proc., ale tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy skumulowana zwyżka przekracza już 100 proc.

Od dołka giełdowego z marca 2020 roku, gdy miał miejsce szczyt paniki na Wall Street, do teraz akcje spółek zgrupowanych w indeksach S&P500 i Nasdaq urosły odpowiednio o 104 proc. i 123 proc. Z kolei Dow Jones powoli dobija do okrągłych 100 proc. (jest 95 proc. na plusie).

bEIKtfav

Hossę na Wall Street napędzają m.in. pieniądze wpompowane w amerykańską gospodarkę w związku z kryzysem wywołanym COVID-19. Sprzyja temu też polityka pieniężna USA, która ciągle zapewnia tani pieniądz, który wiele firm wykorzystuje na inwestycje i rozwój.

Wzrosty na giełdach oparte są nie tylko na nadziejach, ale też na twardych danych, które pokazują, że firmy za Oceanem są w dobrej kondycji. Widać to właśnie teraz, bo trwa sezon publikacji raportów finansowych.

bEIKtfaB
Zobacz także: Polski Ład. Premier złożył nową propozycję przedsiębiorcom. "Poprzemy reformę tylko pod takimi warunkami"

Jak wynika z wyliczeń FactSet, 87 proc. spółek, których akcje są notowane w indeksie S&P500, zanotowało w drugim kwartale lepszy od oczekiwań zysk netto.

Inwestorzy w tym tygodniu czekają na kwartalne raporty finansowe największych detalistów. Swoje wyniki przedstawią m.in.: Home Depot, Walmart, Target i Lowe's.

bEIKtfaC

Giełdowi gracze za Oceanem, choć nie tylko oni, z uwagą będą śledzić w najbliższych dniach sygnały z banku centralnego USA. Spekuluje się bowiem, o możliwym przykręceniu kurka z tanim pieniądzem.

Prezes FOMC Jerome Powell ma zabrać głos we wtorek o godz. 19.30 czasu polskiego. Z kolei w środę o godz. 20.00 zostanie opublikowany protokół z lipcowego posiedzenia FOMC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIKtfaW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
iza z Wysp
2 miesiące temu
Tak tak . Niemczech wszystkie markety w.niedzie zamkniee. W Polsce caly tydzien ale niedziel obowiazkowo musza harowac..Niech ci z Brukseli urzedasy pracuja w niedziel. O nie oni nawet w.sobote mie.pracuja malo i nasi politycy w niedziele oni tylko trzy dni. Miliony zprzedawcow pracownikow u nic nie maja do powiedzenia . WALESA CICHUTKO SIEDZI. on dzis nie.zDa sobot ale chce abym pracowala w niedziele .A OTUA w Golebiewskim przechwala sie swoim stylem darmozjada.. Emeryt ktoremu kilka tys. malo gdzie ludzie nieco ponad tys. i sie ciesza.
victor
2 miesiące temu
...te same zatrute zrodlo.
victor
2 miesiące temu
Z gielda to jest tak jak z cudownymi i swietymi obrazami i oplatkiem w ktoryn jest bog...musicie, musicie, musicie uwierzyc.
bEIKtfaX