Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ronson ma przedwstępną umowę nabycia działki w Warszawie-Ursus za do 150 mln zł

0
Podziel się:

Ronson Development Projekt 7 - spółka zależna Ronson Development - zawarła przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego działki w Warszawie, dzielnicy Ursus, za 1 500 zł netto za PUM, nie wyższą niż 150 mln zł netto, podał Ronson.

Ronson ma przedwstępną umowę nabycia działki w Warszawie-Ursus za do 150 mln zł
(pxhere)
bEDXzkad

"Zgodnie ze wstępną oceną emitenta, na nieruchomości będzie możliwa realizacja budowy kompleksu wielorodzinnych budynków mieszkaniowych wraz z parkingami podziemnymi, powierzchniami komercyjnymi w parterach budynków i niezbędną infrastrukturą o łącznej powierzchni użytkowej ok. 100 tys. m2" - czytamy w komunikacie.

Zawarcie umowy ostatecznej nastąpi pod warunkiem ziszczenia się warunków zawieszających, w szczególności po przeprowadzeniu procesu due diligence nieruchomości z wynikiem satysfakcjonującym dla spółki oraz po takiej zmianie przeznaczenia i dozwolonego sposobu wykorzystania nieruchomości, aby możliwe było na niej zrealizowanie projektu deweloperskiego, jak opisano powyżej. Strony zastrzegły ponadto możliwość odstąpienia od umowy przez każdą ze stron, jeżeli PUM będzie niższy niż 90 tys. m2. Zawarcie umowy ostatecznej powinno nastąpić nie później niż do dnia 31 grudnia 2027 roku, podano także.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 761 lokali, a przekazała 658. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 232,62 mln zł w 2019 r.

bEDXzkaG
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)