Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Ruch dla Orlenu. Przejęcie możliwe do końca roku

2
Podziel się:

- Restrukturyzacja dystrybutora prasy przebiega zgodnie z planem i należy przyjąć, że do końca roku powinna zakończyć się przejęciem przez PKN Orlen – powiedział Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku, który bierze udział w transakcji.

Nieuregulowane wierzytelności Ruchu wynoszą pona 160 mln zł
Nieuregulowane wierzytelności Ruchu wynoszą pona 160 mln zł (Wikimedia Commons CC BY, Henryk Borawski)

Umowa przejęcia została podpisana w kwietniu. Porozumienie zakłada, że Alior Bank przejmie 100 proc. akcji Ruchu, a następnie sprzeda je PKN Orlen.

Warunkiem przeprowadzenia akwizycji jest zgoda sądu na postanowienia przyspieszonego postępowania układowego. Zielone światło musi też dać UOKiK.

Umorzenia długów

Zobacz także: Obejrzyj: Polacy posiadają ponad 2 miliardy oszczędności

25 największych wierzycieli Ruchu, którym spółka jest winna po co najmniej milion zł zgodzili się na umorzenie 85 proc. wierzytelności. W przypadku tej grupy chodzi o 143 mln zł.

Drugą grupę stanowią mniejsi wierzyciele, wobec których firma ma długi powyżej 100 tys. zł. Łącznie zobowiązania Ruchu wobec nich wynoszą 19 mln zł. W tym przypadku umorzeniu podlegać ma 50 proc. wierzytelności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(2)
bee
3 lata temu
Jak się nie zgodzisz na umorzenie to umierasz, ruch jest monopolistą i nikt nie będzie mógł rozwozić prasy Axela i innych.Katolicki PRL wrócił,ludzie uciekajcie.
ap
3 lata temu
W następnej kolejności PIS musi wprowadzić - przywrócić monopol zapałczany, tytonoiwy, cukrowy, kolejowy, autobusowy, przywrócić pgr i będzie kraina szczęśliwości. Nie zauważą tylko jak zostaną w kraju sami emeryci , renciści , pracownicy państwowych spółek i politycy. Socjalizm powraca w wydaniu z krzyżykiem.