Notowania

Ruch dla Orlenu. Przejęcie możliwe do końca roku

- Restrukturyzacja dystrybutora prasy przebiega zgodnie z planem i należy przyjąć, że do końca roku powinna zakończyć się przejęciem przez PKN Orlen – powiedział Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku, który bierze udział w transakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Nieuregulowane wierzytelności Ruchu wynoszą pona 160 mln zł (Fot: Henryk Borawski)

Umowa przejęcia została podpisana w kwietniu. Porozumienie zakłada, że Alior Bank przejmie 100 proc. akcji Ruchu, a następnie sprzeda je PKN Orlen.

Warunkiem przeprowadzenia akwizycji jest zgoda sądu na postanowienia przyspieszonego postępowania układowego. Zielone światło musi też dać UOKiK.

Umorzenia długów

Obejrzyj: Polacy posiadają ponad 2 miliardy oszczędności

25 największych wierzycieli Ruchu, którym spółka jest winna po co najmniej milion zł zgodzili się na umorzenie 85 proc. wierzytelności. W przypadku tej grupy chodzi o 143 mln zł.

Drugą grupę stanowią mniejsi wierzyciele, wobec których firma ma długi powyżej 100 tys. zł. Łącznie zobowiązania Ruchu wobec nich wynoszą 19 mln zł. W tym przypadku umorzeniu podlegać ma 50 proc. wierzytelności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-05-2019

apW następnej kolejności PIS musi wprowadzić - przywrócić monopol zapałczany, tytonoiwy, cukrowy, kolejowy, autobusowy, przywrócić pgr i będzie kraina … Czytaj całość

08-05-2019

beeJak się nie zgodzisz na umorzenie to umierasz, ruch jest monopolistą i nikt nie będzie mógł rozwozić prasy Axela i innych.Katolicki PRL wrócił,ludzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)