Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rzecznik MŚP: Bon turystyczny powinien być dostępny dla wszystkich podatników

3
Podziel się

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców (MŚP) chce objęcia proponowanym przez Ministerstwo Rozwoju bonem turystycznym wszystkich płacących podatki. Adam Abramowicz skierował w tej sprawie pismo do wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

Rzecznik MŚP: Bon turystyczny powinien być dostępny dla wszystkich podatników
(Pixabay)
bErycxFh

"W mojej opinii, bon ten powinien przysługiwać każdemu obywatelowi polskiemu, który płaci podatki niezależnie od wysokości dochodu oraz płaci je w ramach umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, emerytury czy też przedsiębiorca opłaca je samodzielnie z tytułu swojej działalności" - napisał Abramowicz.

Zaznaczył, że branża turystyczna jest jedną z tych, które "najbardziej ucierpiały z powodu COViD-19" .

"Odnotowała ona spadki przychodów jeszcze w okresie przed zamrożeniem gospodarki w połowie marca tego roku. W dodatku ocenia się, że kryzys w turystyce skończy się później niż w innych dziedzinach gospodarki" - podkreślił Rzecznik.

bErycxFj

W jego ocenie, zbliżające się wakacje to szansa przede wszystkim dla rodzimej turystyki. Dlatego też "szeroko pojęta branża turystyczna (hotele, gastronomia w miejscowościach turystycznych, miejsca rozrywki i obiekty kulturalne) musi [...] ukierunkować się na turystę krajowego".

Postuluje zatem, aby dostęp do bonu, proponowanego przez Ministerstwo Rozwoju, miała większa liczba osób, nawet jeżeli jego wartość miałaby być niższa niż zakłada resort. Z wcześniejszych zapowiedzi MR wynika, że bon o wartości 1 tys. zł przysługiwałby pracownikom etatowym o dochodach poniżej średniej krajowej. Bon byłby częściowo subsydiowany z budżetu państwa. W pierwszym roku jego funkcjonowania byłoby to 90% wartości bonu. Kosztowałoby to budżet państwa 7 mld zł.

"W interesie branży turystycznej jest, aby jak najwięcej osób skorzystało z bonu, ponieważ każdy dodatkowy turysta zostawi w tym sektorze własne środki" - podkreślił Rzecznik.

bErycxFK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Mechanior
rok temu
Trzeba by zrobic taki nowy program auto plus i doplaty z budrzetu 30 procent na nowe auta
Pan samochodz...
rok temu
A od kiedy beda bony na samochody bo cala branza ledwo zipie ,ojciec mi opowiadal ze kiedys byly takie talony na auta ,wiec chcialbym taki talon i kupie auto ktore sam produkuje.
majkel
rok temu
albo wszyscy podatnicy, łącznie z rolnikami albo nikt! Dość już podziałów w społeczeństwie, bo w końcu dojdzie do wojny domowej o głupie ideologie...
bErycxFL