Notowania

giełda
24.01.2020 10:17

Sąd odrzucił wniosek Ursusa. Co dalej z układem?

Sąd Rejonowy w Olsztynie odrzucił wniosek Ursusa o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Podobnych spraw wobec producenta ciągników toczy się obecnie więcej, ale zarząd zapowiada porządki.

Podziel się
Dodaj komentarz
Ursus otrzymał odmowę wszczęcia przyspieszonego postępowania układowego.

Ursus ma problemy finansowe, a wierzyciele spółki czekają na odzyskanie pieniędzy. Pomóc w tym miało postępowanie układowe, ale po raz kolejny sąd odrzucił wniosek w tej sprawie.

W ciągu kilku miesięcy podobnych sytuacji było więcej. Sąd w Lublinie już nawet odrzucał zażalenia Ursusa w podobnej sprawie. Jakie jest uzasadnienie tym razem?

"Przyczyną jest fakt, że poprzednio prowadzone wobec spółki przyspieszone postępowanie układowe nie jest prawomocnie zakończone (...) oraz że przed Sądem Rejonowym Lublin-Wschód (...) toczy się kolejne takie postępowanie (w tym postępowaniu emitent skierował szeroko uzasadniony wniosek o przekazanie sprawy do sądu w Olsztynie)" - czytamy w komunikacie zarządu.

Ursus tłumaczy się z blisko 20 mln straty

W związku z tym, że zrobiło się już zamieszanie z różnymi wnioskami, spółka zapowiada, że zrobi z tym porządek. W najbliższych dniach ma podjąć działania, aby jedynym toczącym się postępowaniem restrukturyzacyjnym wobec niego było postępowanie wszczęte nowym wnioskiem. Ma się nim zająć sąd w Olsztynie.

"Emitent podejmuje wszelkie działania, aby przeprowadzić pomyślną restrukturyzację i osiągnąć jak najlepsze efekty dla wierzycieli, pracowników i akcjonariuszy spółki" - zapewnia zarząd Ursusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, ursus, układ, sąd, rolnictwo, prawo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2020

PO JednościBorys Lenin na PREZYDENTA.

Rozwiń komentarze (1)