Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ursus z komornikiem. Ruszyła egzekucja wnioskowana przez PKO BP

9
Podziel się:

Ruszyło postępowanie egzekucyjne wobec Ursusa. Komornik na wniosek PKO BP ma odzyskać ze spółki ponad 10 mln zł.

Komornik wznawia egzekucję w Ursusie.
Komornik wznawia egzekucję w Ursusie. (Materiały prasowe, Ursus)
bESlOWut

Słynny polski producent ciągników Ursus ma spore problemy finansowe. W związku z tym od pewnego czasu spółka jest w restrukturyzacji. Nie chroni jej to jednak przed komornikiem. Do spółki wpłynęło pismo o podjęciu zawieszonego wcześniej postępowania egzekucyjnego.

Przypomnijmy, że w marcu na wniosek banku PKO BP komornik sądowy dokonał zajęcia ruchomości Ursusa obciążonych zastawami. Celem było wyegzekwowanie ponad 10 mln zł.

Ursus sprzeciwił się wysłaniu komornika, wskazując, że czynności podjęte przez niego utrudniają bieżącą działalność spółki, tylko pogrążając sytuację i zmniejszając szansę na spłatę wierzycieli.

bESlOWuv
Zobacz także: Ursus tłumaczy się z blisko 20 mln straty

Udało się ostatecznie wstrzymać egzekucję, ale tylko chwilowo.

"Dołożymy wszelkich starań, aby wyżej wymienione postępowanie nie wpłynęło negatywnie na prowadzone postępowanie restrukturyzacyjne" - czytamy w komunikacie zarządu Ursusa.

bESlOWuB

To nie jedyny problem Ursusa z PKO BP. Na początku października bank złożył wniosek o upadłość firmy.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2008 roku. W 2018 roku przychody ze sprzedaży w Ursusie sięgały 215 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESlOWuW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
konsul
2 lata temu
Egzekucja komornicza i wniosek o upadłość o kwotę … 10 mln ! Przychody Ursusa za 2019 277 mln, za 2016 344 mln, za 2018: 244 mln PKO BP aktywa ponad 300 MLD PLN … chyba ten wniosek o upadłość do sądu wysłał jakiś stażysta w departamencie prawnym rocznik 1995 i nie kuma co to Ursus. Po prostu standard firma zalega z ratą na kredyt na 10 mln PLN i z automatu odsetki podwyższone, następnie do windykacji - dep. prawny, a tam do stażysty i wniosek do komornika/sądu. Standardowo licytacja majątku dłużnika … pierwsza, druga, sprzedaż za 5 mln po kilku latach i bank odzyskuje 3 mln - sprawa zamknięta. Starta dla PKO BP kilka mln przy tych aktywach i przychodach to rezerwa niewielka. Ursus bankrut, zlicytowany, kolejna licytacja nazwy firmy itd. Tak właśnie działa moloch PKO BP zgodnie z umową, a nie interesem długofalowym - co może zrobić: renegocjacja umowy tj . wydłużenie, zawieszenie to nie będzie miało wpływu na wynik PKO BP (tzw. rezerwy), wejście jako akcjonariusz (tu trzeba więcej się narobić), można zastosować poręczenie BGK (ale tam mogą być kolesie, którzy nie lubią Ursusa :). Jest jeszcze scenariusz, że Ursus ma być przejęty poprzez upadłość. Generalnie upadek Ursusa przy koniunkturze ostatnich lata oznacza: że nie mamy zaplecza menedżerskiego do zarzadzania firmami tego typu. Podsumowując: dla PKO BP ten kredyt 10 mln to wartość wręcz komiczna, równa wartości 10 przeciętnych apartamentów w stanie developerskim w Warszawie. Dla analityków PKO BO osoby która podpisała ten wniosek o upadłość - wstyd i hańba
USA
2 lata temu
Rolnicy tak sie zajeli glosowaniem na PIS ze zapomnieli kupowac traktory !!!!!!!!!!!!!!!
Jan
2 lata temu
Po 1989 roku niszczy się wszystko co zostało po PRL-u!
bESlOWuX
Rozumny
2 lata temu
Doplaty z Unii dla rolnikow tylko na konkretne zachodnie modele ciagnikow wykonczyly Ursusa. Tak dziala UE.
+/-
2 lata temu
Chiński składak nie będzie już składany w Ursusie? A gdzie polska myśl techniczna? Co ten ursus ma wspólnego z polskim ursusem?