Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samorząd Stalowej Woli za 300 mln zł wybuduje 1 250 mieszkań

2
Podziel się:

Dzięki wsparciu z rządowych funduszy w ciągu najbliższych kilku lat w Stalowej Woli zostanie wybudowanych 1 250 mieszkań komunalnych. Umowę w tej sprawie podpisano pomiędzy władzami miasta a Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN), poinformował minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Samorząd Stalowej Woli za 300 mln zł wybuduje 1 250 mieszkań
bECVzcrp

Gmina na potrzeby tej inwestycji przekaże teren o powierzchni ponad 20 hektarów oraz doprowadzi media, w tym wybuduje sieć ciepłowniczą i wodno-kanalizacyjną.

"Program Mieszkanie+ nie okazał się sukcesem i dlatego przygotowaliśmy nowe rozwiązania. Rządowy program mieszkaniowy jest wielką szansą dla samorządów i mieszkańców" - powiedział Gowin, obecny na podpisaniu umowy.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, rozpoczęcie budowy przewidywane jest w II kwartale 2022 r., a w IV kwartale 2023 r. pierwsze mieszkania zostaną przekazane do zasiedlenia. Koniec 2025 r. oznacza zamknięcie całego projektu.

bECVzcrr

Szacunki zakładają, że cały koszt inwestycji wyniesie 300 mln zł, z czego duża część zostanie sfinansowana z rządowych funduszy wsparcia budownictwa mieszkaniowego, a ok. 120 mln zł pochodzić będzie z preferencyjnego kredytu, który zostanie zaciągnięty w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

bECVzcrS
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Sdf
8 miesięcy temu
@rekin ceny mieszkań w Stalowej nie są adekwatne do zarobków, więc takie inwestycje jak najbardziej pomogą.
rekin
8 miesięcy temu
takie budownictwo społeczne powinno się dofinansowywać przede wszystkim w dużych aglomeracjach, gdzie jest ogromny głód na tanie mieszkania/tani wynajem. Ludzie dojeżdżają po 100km w jedną stronę bo ceny w centrach zabijają.