Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
23.07.2020 11:38

Santander BP będzie korzystał z prądu z elektrowni wodnych Taurona do końca 2021

Santander Bank Polska do końca 2021 roku będzie korzystał z prądu wytwarzanego w 100% w elektrowniach wodnych Taurona, podała spółka. Pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

Podziel się
Dodaj komentarz

Kontrakt obejmuje sprzedaż zielonej energii do 538 punktów poboru, czyli oddziałów banku i centrów wspierania biznesu Santander Bank Polska, podano.

"Coraz więcej firm chce mieć wpływ na to, z jakich źródeł pochodzi wykorzystywana przez nie energia. Cieszę się, że Zielony Zwrot Taurona inspiruje naszych klientów, a nasza oferta produktowa odpowiada na ich potrzeby w zakresie wprowadzania konkretnych i wymiernych rozwiązań ekologicznych" - powiedział prezes Taurona Wojciech Ignacok, cytowany w komunikacie.

EKO Premium to produkt chętnie wybierany przez klientów biznesowych Taurona. Energia elektryczna oferowana w ramach tego produktu pochodzi przede wszystkim z jednostek wytwórczych Grupy Tauron - 9 farm wiatrowych i 34 elektrowni wodnych. 5 farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW Tauron kupił w 2019 roku.

Na zakup energii produkowanej w elektrowniach wodnych Taurona zdecydował się również Santander Consumer Bank, który jest częścią grupy kapitałowej Santander Bank Polska.

"Jednym z filarów realizowanej strategii odpowiedzialnej bankowości Santander Bank Polska są 'zielone finanse'. Chcemy nie tylko aktywnie uczestniczyć w transformacji polskiego sektora energetycznego na zrównoważony, poprzez dostarczanie produktów i rozwiązań finansowych, które to umożliwią, ale również sami korzystać z produktów przyjaznych dla środowiska. Bardzo ważnym wyzwaniem jest zmniejszanie naszego śladu środowiskowego i węglowego. Decyzja o korzystaniu z zielonej energii była dla nas naturalnym krokiem na drodze do osiągnięcia zeroemisyjności. Dlatego od początku 2020 roku korzystamy wyłącznie z prądu, którego produkcja nie powoduje wprowadzania do atmosfery dwutlenku węgla" - podkreślił dyrektor departamentu zarządzania środowiskiem pracy w Santander Bank Polska Paweł Dziedzina.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Tagi: energetyka, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz