Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Santander inwestuje w Ebury. Wykłada ponad 1,7 mld zł

Banco Santander został strategicznym inwestorem w Ebury. Przejął ponad połowę udziałów w firmie, która do tej pory nie była zależna od żadnej dużej instytucji finansowej. Bank będzie mógł w ten sposób poszerzyć ofertę dla firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
Ebury trafi w ręce Santandera.

Zgodnie z warunkami transakcji, portugalski Banco Santander (właściciel polskiego Santandera) obejmie 50,1 proc. udziałów w firmie Ebury. Zapłaci za nie 350 mln funtów szterlingów (tj. ponad 1,7 mld zł), z czego 70 mln funtów zasili kapitały własne przejmowanej spółki.

- Małe i średnie firmy są główną siłą napędową wzrostu gospodarczego na świecie. Tworzą one nowe miejsca pracy, zapewniając w krajach rozwijających się 60 proc. miejsc pracy i tworząc 40 proc. ich PKB. MŚP stają się międzynarodowe i Santander jest naturalnie predysponowanym bankiem, aby pełnić wiodącą rolę w tym procesie - komentuje Ana Botín, szefowa Grupy Santander.

Przyznaje, że przez partnerstwo z Ebury, Santander będzie mógł zaoferować dostęp do produktów i usług dla przedsiębiorców z małych i średniej wielkości firm, które wcześniej były zarezerwowane tylko dla większych korporacji.

Zbigniew Jagiełło: Kredyty złotówkowe ze zmienną stopą to trzy razy większe ryzyko niż frankowe

- Dokapitalizowanie realnie wzmocni naszą ofertę towarzyszenia polskim firmom w ich szybkiej ekspansji na zagranicznych rynkach. Dzięki połączeniu sił już wkrótce będziemy mogli zaoferować polskim eksporterom i importerom kolejne usługi, realnie wspierające ich działalność za granicą - komentuje Jakub Makurat, country manager Ebury na Polskę, Czechy i Słowację.

"Powiązanie dużego, działającego globalnie banku ze zwinnym fintechem oznacza, że możemy zaoferować naszym klientom to, co najlepsze z obu tych kultur. Będą oni mogli skorzystać z naszej technologii, współpracując z jedną z najważniejszych instytucji finansowych na świecie" - skomentowali transakcję Juan Lobato i Salvador García, którzy dziesięć lat temu założyli Ebury.

Obecni właściciele Ebury, łącznie z założycielami i osobami zarządzającymi pozostaną w strukturze udziałowej i będą aktywnie uczestniczyć w dalszej jego ekspansji, wspartej dodatkowym kapitałem.

Ebury specjalizuje się pełnym zakresie usług wymiany walut oraz usług płatniczych, i posiada szeroką bazę klientów: małych i średniej wielkości firm, średniej wielkości korporacji i banków, a także niebankowych instytucji finansowych.

Obecnie Ebury zatrudnia 900 pracowników w 22 biurach w 19 krajach, prowadząc efektywną działalność dzięki nowoczesnej platformie technologicznej. Od założenia w 2009 roku do inwestycji Grupy Santander spółka pozyskała dotąd 134 mln dolarów finansowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, Ebury, santander, przejęcie, mśp
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-11-2019

walekOd kiedy Santander jest portugalski??

04-11-2019

realistaSantander-szkoda gadać-gdy przejęli WBK,to od razu o 2-3 % zwiększone oprocentowanie kredytów,kart kredytowych ,limitów na koncie itp,nie wspominając … Czytaj całość

04-11-2019

ggMyślałem że to hiszpański bank

Rozwiń komentarze (12)