Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Santander inwestuje w Ebury. Wykłada ponad 1,7 mld zł

12
Podziel się:

Banco Santander został strategicznym inwestorem w Ebury. Przejął ponad połowę udziałów w firmie, która do tej pory nie była zależna od żadnej dużej instytucji finansowej. Bank będzie mógł w ten sposób poszerzyć ofertę dla firm.

Ebury trafi w ręce Santandera.
Ebury trafi w ręce Santandera.
bETiJqBN

Zgodnie z warunkami transakcji, portugalski Banco Santander (właściciel polskiego Santandera) obejmie 50,1 proc. udziałów w firmie Ebury. Zapłaci za nie 350 mln funtów szterlingów (tj. ponad 1,7 mld zł), z czego 70 mln funtów zasili kapitały własne przejmowanej spółki.

- Małe i średnie firmy są główną siłą napędową wzrostu gospodarczego na świecie. Tworzą one nowe miejsca pracy, zapewniając w krajach rozwijających się 60 proc. miejsc pracy i tworząc 40 proc. ich PKB. MŚP stają się międzynarodowe i Santander jest naturalnie predysponowanym bankiem, aby pełnić wiodącą rolę w tym procesie - komentuje Ana Botín, szefowa Grupy Santander.

bETiJqBP

Przyznaje, że przez partnerstwo z Ebury, Santander będzie mógł zaoferować dostęp do produktów i usług dla przedsiębiorców z małych i średniej wielkości firm, które wcześniej były zarezerwowane tylko dla większych korporacji.

Zobacz także: Zbigniew Jagiełło: Kredyty złotówkowe ze zmienną stopą to trzy razy większe ryzyko niż frankowe

- Dokapitalizowanie realnie wzmocni naszą ofertę towarzyszenia polskim firmom w ich szybkiej ekspansji na zagranicznych rynkach. Dzięki połączeniu sił już wkrótce będziemy mogli zaoferować polskim eksporterom i importerom kolejne usługi, realnie wspierające ich działalność za granicą - komentuje Jakub Makurat, country manager Ebury na Polskę, Czechy i Słowację.

bETiJqBV

"Powiązanie dużego, działającego globalnie banku ze zwinnym fintechem oznacza, że możemy zaoferować naszym klientom to, co najlepsze z obu tych kultur. Będą oni mogli skorzystać z naszej technologii, współpracując z jedną z najważniejszych instytucji finansowych na świecie" - skomentowali transakcję Juan Lobato i Salvador García, którzy dziesięć lat temu założyli Ebury.

Obecni właściciele Ebury, łącznie z założycielami i osobami zarządzającymi pozostaną w strukturze udziałowej i będą aktywnie uczestniczyć w dalszej jego ekspansji, wspartej dodatkowym kapitałem.

Ebury specjalizuje się pełnym zakresie usług wymiany walut oraz usług płatniczych, i posiada szeroką bazę klientów: małych i średniej wielkości firm, średniej wielkości korporacji i banków, a także niebankowych instytucji finansowych.

bETiJqBW

Obecnie Ebury zatrudnia 900 pracowników w 22 biurach w 19 krajach, prowadząc efektywną działalność dzięki nowoczesnej platformie technologicznej. Od założenia w 2009 roku do inwestycji Grupy Santander spółka pozyskała dotąd 134 mln dolarów finansowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETiJqCq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
Edek
2 lata temu
Niezle cpaja na tym wp ze takie bzury pisza ze kraje nawet mylo
leo why
2 lata temu
miałem 3 złote na koncie w tym banku tera mam -17, 20 zl za opłate? miało być 0 opłat
Czytelnik
2 lata temu
Myślałem, że Banco Santander jest hiszpański a nie portugalski... W Hiszpanii jest nawet miasto Santander od którego pochodzi nazwa banku:) Ale cóż, dziennikarze są dziś na określonym poziomie. Nie ma kto pisać, więc biorą każdego z pierwszej łapanki.
bETiJqCr
obiektywny
2 lata temu
to bank który przeją BZ WBK gdzie prezesował od 2007 r Mateusz
ciekawy
2 lata temu
do tak uważam co ma Kidawa BŁOŃSKA do SANTANDERA to raczej Mateusz