Notowania

finanse
12.02.2020 12:20

Santander w Polsce na sprzedaż? Jest odpowiedź banku

Santander nie planuje sprzedaży swojego biznesu w Polsce - zapewnił w środę bank.

Podziel się
Dodaj komentarz
Grupa Santander nie zamierza sprzedawać swojego biznesu w Polsce

"Podczas niedawnej konferencji prasowej w dniu 29 stycznia Przewodnicząca Grupy Santander Ana Botín bardzo wyraźnie odniosła się do zaangażowania Grupy w Polsce. Pytana o przyszłość polskiej jednostki, powiedziała: »Nie zamierzamy sprzedawać polskiego banku. Jest on tak samo ważną częścią naszej działalności jak jednostki w USA, Anglii czy Hiszpanii«" - czytamy w opublikowanym w środę komentarzu Santander Bank Polska.

We wtorek "Rzeczpospolita" oraz "Parkiet" podały, że "pojawia się coraz więcej głosów, że hiszpańska grupa może zrewidować strategię dotyczącą obecności swojego banku w naszym kraju", a trzy źródła w sektorze bankowym informują, że jedną z opcji jest zbycie aktywów w polskiej bankowości.

Według dzienników właściciele Santander Bank Polska mogli mieć argumenty za sprzedażą, gdyż uwolniliby w ten sposób kapitał niezbędny do szybszego rozwoju na rynkach Ameryki Południowej, dwukrotnie bardziej rentownych niż polski.

Obejrzyj też: Pekao zainteresowane mBankiem. "Ścigamy się z Putinem, jeśli chodzi o państwową własność w bankach"

Santander Bank Polska (dawny Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2020

Igorswoje już z POlski wypompowali

12-02-2020

KrotexGTNie ma takiej opcji zeby moje pieniadze byly wpisowskich , banku , juz padły SKOKi ,teraz BS na podkarpaciu, niedlugo zaiwania nasza kase i powiedza … Czytaj całość

12-02-2020

KasztanNiech spadaja, to chyba najgorszy bank ze wszystkich jesli chodzi o obsluge klienta, a nic wiecej od banku nie oczekuje, pozs tym zeby mi pieniadze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)