Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sasin: MAP nie widzi nic złego w zamianie węgla na gaz w bloku Ostrołęka C

1
Podziel się:

Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) nie widzi nic złego w ewentualnej zmianie paliwa budowanego bloku energetycznego Ostrołęka C o mocy 1000 MW z węgla kamiennego na gaz ziemny, poinformował dziennikarzy wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin: MAP nie widzi nic złego w zamianie węgla na gaz w bloku Ostrołęka C

"To znak czasu, że węgiel będzie w perspektywie pewnie długiego okresu paliwem, które będzie odchodziło. Dobrym jest to, żeby zastępować węgiel gazem w tych inwestycjach, które dzisiaj są realizowane. To jest bardzo dobry kierunek, żeby w nowych inwestycjach to był gaz. Ja bym w tym niczego złego nie widział. Jeśli to będzie energia pochodząca z energetyki gazowej, to tylko lepiej" - powiedział Sasin w kuluarach konferencji prasowej, w odpowiedzi na pytanie, czy Skarb Państwa zaakceptuje ewentualną zmianę paliwa w Ostrołęce C z węgla na gaz ziemny.

Wcześniej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że w ciągu miesiąca płocki koncern przedstawi swoją wizję kontynuowania inwestycji w Ostrołęce, która po przejęciu przez Orlen Energi stanie się inwestycją realizowaną przez Grupę Orlen.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Olo
3 lata temu
A co na to gornicy? Beda nafal na bezdurno kopac wegiel by usypac sobie Gubalowke czy poprostu beda zjezfzac na dol z gazeta pid pacha i kawusia w lapce za 9 tys netto/ mc