Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
18.06.2020 11:23

Sasin: Ruszyły prace nad wydzieleniem aktywów węglowych do jednego podmiotu

Rząd rozpoczął prace nad wydzieleniem aktywów węglowych do osobnego podmiotu, poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Według niego, prace nad tworzeniem tej koncepcji mogą potrwać kilka miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pracujemy faktycznie nad takim projektem. Wydaje się, że to dobry pomysł, aby budować dwie nogi energetyki - z jednej strony, opartej o odnawialne źródła energii, a z drugiej strony - o aktywa węglowe, które będą jeszcze funkcjonować przez co najmniej 2-3 dekady. Dobrze by było, aby te aktywa funkcjonowały w jednym podmiocie" - powiedział Sasin dziennikarzom.

"To rozwiązanie daje szansę utrzymania aktywów węglowych, a z drugiej strony - stwarza możliwości rozwojowe dla tzw. nowej energetyki" - dodał.

Minister zastrzegł, że prace są na etapie tworzenia koncepcji i potrwają "raczej miesiące, niż tygodnie"

"Rozważamy różne formy organizacyjne i prawne, ale ważne, żeby zacząć iść w tym kierunku i zapewnić 2-3 dekady funkcjonowania aktywów węglowych" - wskazał wicepremier.

Wcześniej pomysł wydzielenia aktywów węglowych ze spółek energetycznych i przekazania ich osobnemu podmiotowi zgłosiła Polska Grupa Energetyczna (PGE).

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

motyla nogaGdyby to był normalny kraj to po tym jak wieszczono sukces łączenia koncernów energetycznych ze spółkami wydobywczymi a teraz po mniej niż 4 latach … Czytaj całość

18-06-2020

AndyNieudolność rządu w kwestii górnictwa jest porażająca a Sasin to tęga głowa, po wyrzuceniu ponad 70 mln zł teraz prowadzi do katastrofy górnictwo. Ale … Czytaj całość

20-06-2020

GrzegorzCiekawe jakie będą tego koszty. Znów pewnie zgraja towarzyszy do nowych etatów w nowych spółkach Skarbu Państwa i urzędach nadzorujących. A ciemny lud … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)