Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sasin: Ruszyły prace nad wydzieleniem aktywów węglowych do jednego podmiotu

4
Podziel się

Rząd rozpoczął prace nad wydzieleniem aktywów węglowych do osobnego podmiotu, poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Według niego, prace nad tworzeniem tej koncepcji mogą potrwać kilka miesięcy.

Sasin: Ruszyły prace nad wydzieleniem aktywów węglowych do jednego podmiotu
bEpYjlCd

"Pracujemy faktycznie nad takim projektem. Wydaje się, że to dobry pomysł, aby budować dwie nogi energetyki - z jednej strony, opartej o odnawialne źródła energii, a z drugiej strony - o aktywa węglowe, które będą jeszcze funkcjonować przez co najmniej 2-3 dekady. Dobrze by było, aby te aktywa funkcjonowały w jednym podmiocie" - powiedział Sasin dziennikarzom.

"To rozwiązanie daje szansę utrzymania aktywów węglowych, a z drugiej strony - stwarza możliwości rozwojowe dla tzw. nowej energetyki" - dodał.

Minister zastrzegł, że prace są na etapie tworzenia koncepcji i potrwają "raczej miesiące, niż tygodnie"

bEpYjlCf

"Rozważamy różne formy organizacyjne i prawne, ale ważne, żeby zacząć iść w tym kierunku i zapewnić 2-3 dekady funkcjonowania aktywów węglowych" - wskazał wicepremier.

Wcześniej pomysł wydzielenia aktywów węglowych ze spółek energetycznych i przekazania ich osobnemu podmiotowi zgłosiła Polska Grupa Energetyczna (PGE).

bEpYjlCG
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Grzegorz
rok temu
Ciekawe jakie będą tego koszty. Znów pewnie zgraja towarzyszy do nowych etatów w nowych spółkach Skarbu Państwa i urzędach nadzorujących. A ciemny lud wszystko kupi.
zibi
rok temu
dziś PGE i TAuron 15 % w górę Telegazeta TVP 1 i 2
Andy
rok temu
Nieudolność rządu w kwestii górnictwa jest porażająca a Sasin to tęga głowa, po wyrzuceniu ponad 70 mln zł teraz prowadzi do katastrofy górnictwo. Ale skoro jedynym cenzorem, sędzią, prokuratorem jest Jarosław z nowogrodzkiej to po pewnej klęsce da stanowisko jak suskiemu i będzie kolejnym ministrem odpowiedzialnym za klejenie znaczków.
bEpYjlCH
motyla noga
rok temu
Gdyby to był normalny kraj to po tym jak wieszczono sukces łączenia koncernów energetycznych ze spółkami wydobywczymi a teraz po mniej niż 4 latach zmieniono koncepcję o 180 stopni i się ze spółek energetycznych wydobywcze wydziela to byłby koniec jeśli nie rządu to chociaż kilku ministrów. Teraz już widać prawdziwy cel zamknięcia kopalni rzekomo w związku z COVID19. To ma obniżyć wartość kopalń tak aby ich cena stała się na tyle atrakcyjna aby kupić trupa... Sprytnie się ten koszt przeżuci na akcjonariuszy obecnych...