Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SCB: Ratalna sprzedaż laptopów wzrosła o 825% r/r w marcu i na początku kwietnia

0
Podziel się:

Ratalna sprzedaż laptopów w marcu i na początku kwietnia 2020 r. wzrosła aż o 825%, a notebooków o 566% r/r, poinformował Santander Consumer Bank (SCB).

SCB: Ratalna sprzedaż laptopów wzrosła o 825% r/r w marcu i na początku kwietnia

"Polacy w czasie domowej izolacji ruszyli na wirtualne zakupy. Konieczność pogodzenia zdalnej pracy rodziców, e-lekcji i zagospodarowania czasu wolnego spowodowały, że sprzedaż ratalną elektroniki zdominowały niezbędne do tego narzędzia. W marcu i na początku kwietnia względem analogicznego okresu minionego roku, ratalna sprzedaż laptopów wzrosła aż o 825%, a notebooków o 566%. Na czele produktów cieszących się większym niż zwykle zainteresowaniem kupujących znalazły się także telewizory - ta kategoria zanotowała wzrost o 155%, oraz smartfony (133%)" - czytamy w komunikacie.

Nazwa kategorii (laptop lub notebook) zależy od nazwy produktu podanego przez sprzedawcę. Jako notebooki określa się komputery mniejsze od wielkości notatnika formatu A4, wyjaśniono.

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa zmusiła część firm do przestawienia pracowników na pracę zdalną. Od połowy marca zdalnie funkcjonują także szkoły, w wielu rodzinach pojawiła się więc potrzeba zakupu brakującego sprzętu elektronicznego. Polacy chętniej zaciągali też kredyty ratalne na sprzęt AGD, a bardzo popularnym wyborem były ostatnio pralki (wzrost o 112%) i odkurzacze (111%), podano także.

"Z naszych danych wynika, że epidemia zweryfikowała plany zakupu przede wszystkim dodatkowych komputerów, bo laptopy są w tej chwili potrzebne w każdym domu, ale także sprzętu domowego i Polacy zaczynają doposażać swoje mieszkania. Widać też większe zainteresowanie np. zakupem konsol do gier. Ponieważ sklepy stacjonarne AGD/RTV są zamknięte, przenieśliśmy swoje zakupy do sieci. Kredyt ratalny online daje bowiem możliwość zakupu niezbędnych w tym momencie sprzętów, na które nie moglibyśmy sobie normalnie pozwolić, bez wychodzenia z domu" - powiedziała zastępca dyrektora pionu kredytów konsumenckich Santander Consumer Banku Agnieszka Kociemska, cytowana w komunikacie.

Wiele wskazuje na to, że zarówno popularność e-commerce - do zakupów internetowych dołączyły bowiem grupy nigdy wcześniej nie korzystające z tego kanału - jak i możliwość wykonywania wszystkiego zdalnie, staną się silnym rynkowym trendem. Ograniczenia dotyczące handlu i zakazu przemieszczania się będą obowiązywały według najnowszych wytycznych rządu do 19 kwietnia. Z kolei przerwa w działaniu szkół będzie trwała przynajmniej do 26 kwietnia, podsumowano w materiale.

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)