Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Semper Simul Foundation ma zgodę UOKiK ws. przejęcia LPP

5
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę w sprawie przejęcia kontroli nad spółką LPP, podało LPP.

Semper Simul Foundation ma zgodę UOKiK ws. przejęcia LPP

"Zarząd LPP informuje, iż otrzymał od akcjonariusza Fundacji Semper Simul informację o powzięciu przez ten podmiot wiedzy o wydaniu przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzji pozwalającej na koncentrację polegającą na pośrednim nabyciu przez Fundację Semper Simul od Fundacji Sky 175 000 akcji imiennych uprzywilejowanych uprawniających posiadacza do 875 000 głosów na walnym zgromadzeniu spółki" - czytamy w komunikacie.

Ponadto 16 listopada 2020 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę wyrażającą m.in. zgodę na zbycie 175 000 akcji imiennych przez Fundację Sky, podano także.

"W konsekwencji powyższych zdarzeń spełnione zostały kluczowe przesłanki umożliwiające przeprowadzenia przez Fundację Semper Simul transakcji pośredniego nabycia od Fundacji Sky wspomnianych 175 000 akcji imiennych uprzywilejowanych uprawniających do 875 000 głosów na walnym zgromadzeniu emitenta, a co za tym idzie przekroczenia przez Fundację Semper Simul w sposób pośredni progu 33% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki" - czytamy także.

LPP będzie informował o dalszych istotnych zdarzeniach w ramach opisanej transakcji niezwłocznie po powzięciu o nich wiedzy, podsumowano.

16 października Semper Simul Foundation złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką LPP.

W połowie października LPP poinformowało, że Semper Simul Foundation zawarła ze Sky Foundation warunkową ramową umowę dotyczącą zamiany 175 000 akcji imiennych uprzywilejowanych spółki LPP, posiadanych przez Fundację Sky na uzgodnioną przez strony liczbę akcji na okaziciela posiadanych przez Fundację Semper, przy czym nabycie akcji przez Fundację Semper nastąpi w sposób pośredni. Przekroczenie przez Fundację Semper progu 33% głosów na walnym zgromadzeniu LPP będzie skutkować obowiązkiem ogłoszenia przez tego akcjonariusza wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w liczbie powodującej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
szacunek
3 lata temu
i lpp będzie zawsze polską firmą, gratuluje podejścia dla właścicieli
sukcesja
3 lata temu
Jedyna opcja zabezpieczenia sukcesji, więc nie decyzja nie powinna nikogo dziwić.
szaba
3 lata temu
Do tej pory zarząd wybił spółkę LPP na wyżyny, powinni dalej nią zarządzać.
jahol
3 lata temu
I dobrze, akcje polskiej spółki powinny zostać w polskich rękach.
Zagor
3 lata temu
Piechocki dąży do tego, żeby LPP było polską firmą rodzinną i to się chwali. Perspektywiczna spółka, dobrze się rozwija na pewno niejeden inwestor zagraniczny chciałby ją przejąć.