Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Sfinks Polska ponownie przeprowadzi emisję akcji serii P

0
Podziel się:

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Sfinks Polska postanowił przystąpić do działań zmierzających do ponownego przeprowadzenia emisji akcji zwykłych serii P na okaziciela, podała spółka. Planuje podjąć uchwałę o emisji tych akcji 29 kwietnia.

Sfinks Polska ponownie przeprowadzi emisję akcji serii P

Planowany termin zakończenia subskrypcji to 30 czerwca 2019 r., podano w komunikacie.

"Powyższe związane jest z niedojściem do skutku podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii P, emitowanych na podstawie uchwały zarządu Sfinks Polska z dnia 09 stycznia 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Wcześniejsza emisja musiała zostać uznana za zakończoną z powodów formalnych, podkreśliła spółka.

"Zamierzamy dokapitalizować Sfinksa ze względu na zapisy umowy kredytowej i - co równie ważne - potrzeby wynikające z realizowanej strategii rozwoju. Dlatego po ogłoszeniu wyników okresowych ponownie rozpoczniemy proces związany z emisją akcji serii P. Chcemy tak zaplanować harmonogram, by w ramach tej emisji była możliwość objęcia akcji także poza okresami zamkniętymi i by mógł wziąć w niej udział pan Sylwester Cacek, który podtrzymuje gotowość objęcia akcji serii P" - skomentował wiceprezes Sfinks Polska Dariusz Strojewski, cytowany w komunikacie.

Zobacz także: Obejrzyj: Lokalny biznes kultywuje tradycję produkcję lokalnych serów. Jak to udało?

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)