Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Shell rozpoczął w Polsce współpracę z Uber Eats

0
Podziel się:

Po pozytywnych doświadczeniach z innych rynków w zakresie dostaw żywności, Shell rozpoczął w Polsce współpracę z Uber Eats, podała spółka. To druga sieć stacji w Polsce po BP, która rozpoczęła pilotażową współpracę z Uber Eats.

Shell rozpoczął w Polsce współpracę z Uber Eats

Od początku czerwca br. mieszkańcy Warszawy i Krakowa mogą zamówić ponad 100 produktów spożywczych i artykułów pierwszej potrzeby ze stacji Shell. Początkowo programem objętych zostało 13 stacji: 9 kluczowych lokalizacji w Warszawie i 4 w Krakowie, poinformowano.

"Na całym świecie dostawy żywności cieszą się coraz większą popularnością, a ostatnie wydarzenia jeszcze zwiększyły popyt na tę formę zakupów. W Shell chcemy zapewnić naszym klientom szeroki dostęp do naszych usług i produktów i kluczowe jest dla nas dostosowanie się do ich potrzeb. Cieszymy się z uruchomienia w Polsce programu pilotażowego z Uber Eats, dzięki któremu klienci będą mogli zamawiać online żywność, niezbędne artykuły spożywcze, kawę i inne produkty z dostawą do drzwi. Globalnie rozpoczęliśmy współpracę z firmami świadczącymi usługi dowozu żywności na 14 rynkach, działając w prawie 1 800 lokalizacjach, a w ciągu najbliższych miesięcy uruchomimy usługę również w innych krajach" - powiedział dyrektor generalny ds. rynku detalicznego na Europę Środkową i Wschodnią w Shell Oleksandr Koliakin, cytowany w komunikacie.

Poprzez aplikację Uber Eats klienci mogą zamówić ponad 100 różnych artykułów dostępnych na stacjach Shell. Będą to przede wszystkim produkty spożywcze pierwszej potrzeby, tj. mąka, zimne i ciepłe napoje, wybrane produkty z oferty gastronomicznej deli by Shell, np. kawa, hot dogi, świeże bagietki oraz lody, drobne przekąski i słodycze. W ofercie znalazły się środki dezynfekujące, a także wybrane produkty drogeryjne, wymieniono.

"Dzięki współpracy z Uber Eats stworzyliśmy wyjątkową ofertę, którą planujemy systematycznie rozbudowywać. Wierzymy, że to rozwiązanie przypadnie klientom do gustu i będziemy mogli je udostępnić w innych polskich miastach na zdecydowanie większej liczbie stacji Shell" - dodał dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska Rafał Molenda.

"W związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa podjęliśmy intensywne działania, by pomóc społecznościom oraz branżom, w których działa Uber na całym świecie. Nawiązując współpracę z siecią stacji paliw Shell, możemy zaoferować użytkownikom bezpieczny dostęp do podstawowych produktów spożywczych oraz potrzebnych artykułów dosłownie na wyciągnięcie ręki" - powiedziała dyrektor generalna Uber Eats na Europę Północną i Środkowo-Wschodnią Charity Safford, również cytowana w komunikacie.

Holendersko-brytyjski koncern Shell to największa firma paliwowa na świecie. W Polsce jest obecny od 1992 roku i jest czwartym pod względem wielkości operatorem stacji paliw - na koniec 2019 roku firma zarządzała siecią 414 stacji, w tym 357 stacji własnych, 43 partnerskich oraz 14 automatycznych.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)