Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Siemens Gamesa ma porozumienie z ARP ws. współpracy w morskiej energ. wiatrowej

0
Podziel się

Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) i Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) podpisały porozumienie o wzmocnionej współpracy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, podała spółka. Jednocześnie Siemens Gamesa zawarł umowę z Baltic Operator z grupy kapitałowej ARP na dostawę 11 wież wiatrowych dla jednej z farm lądowych w Polsce.

Siemens Gamesa ma porozumienie z ARP ws. współpracy w morskiej energ. wiatrowej
bErxVCgR

"Zawarcie porozumienia między ARP S.A. a Siemens Gamesa Renewable Energy o wzmocnionej współpracy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej ma służyć wprowadzaniu innowacji w tej branży i wykorzystaniu morskich turbin wiatrowych nowej generacji. Docelowo pozwoli to na obniżenie ponoszonych przez konsumentów kosztów" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z porozumieniem, strony będą dążyć do realizacji wspólnych średnio - i krótkoterminowych projektów, a także wypracują najbardziej efektywne formy współdziałania pomiędzy Siemens Gamesa a ARP lub innymi podmiotami z grupy ARP, uwzględniające wymogi biznesowe oraz prawne.

"Obok porozumienia o współpracy z Siemens Gamesa, nasza spółka z grupy kapitałowej Baltic Operator Sp. z o.o. podpisuje umowę na dostawę 11 wież wiatrowych dla jednej z mających powstać w Polsce farm wiatrowych. To już kolejny projekt realizowany wspólnie z Siemens Gamesa - w zeszłym roku Grupa Baltic podpisała kontrakt na 14 kompletnych wież lądowych. Nowa umowa i dzisiejsze porozumienie to dowód na to, że jesteśmy sprawdzonym kontrahentem, a Baltic Operator Sp. z o.o. spełnia oczekiwania światowych liderów w branży odnawialnych źródeł energii" - powiedział wiceprezes ARP Mateusz Berger, cytowany w komunikacie.

bErxVCgT

Farma wiatrowa ma być zlokalizowana na terenie województwa pomorskiego i składać się maksymalnie z 11 turbin SG132 o mocy 3,45 MW każda. Planowana całkowita moc farmy wyniesie 38 MW. Przewiduje się, że Baltic Operator dostarczy wieże jeszcze w 2020 roku. Natomiast dostawa i instalacja turbin oraz uruchomienie farmy ma nastąpić do końca marca 2021 roku.

"Wierzymy, że podpisana dzisiaj umowa z ARP dowodzi zaangażowania Siemens Gamesa Renewable Energy na polskim rynku energetyki wiatrowej, a przyjęcie kolejnego zamówienia na wieże od Baltic Operator Sp. z o.o. potwierdza naszą gotowość do rozwijania rynku lokalnego w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nasze działania pozwolą na stworzenie mocnej bazy dostawców, która stanie się podstawą rozwoju lokalnego przemysłu wiatrowego" - powiedział dyrektor zarządzający SGRE w Polsce Paweł Przybylski.

ARP w ramach prowadzonej działalności statutowej sprawuje nadzór korporacyjny nad producentami wież wiatrowych oraz fundamentów i pozostałych elementów infrastruktury morskich i lądowych farm wiatrowych. Wśród nich znajdują się m.in. Baltic Operator Sp. z o.o. i Energomontaż Północ Gdynia.

Siemens Gamesa Renewable Energy jest światowym liderem w sektorze energii wiatrowej z silną pozycją w obszarach energetyki morskiej i lądowej.

bErxVChu
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)