Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
26.10.2020 13:17

Silvair ma umowę z Convergia, zaczyna monetyzować dane IoT

Warszawa, 26.10.2020 (ISBnews) - Silvair wchodzi w obszar monetyzacji, w którym wprowadza cykliczne opłaty za korzystanie z dostępu do danych pozyskanych z sieci oświetleniowych w przestrzeniach komercyjnych. Spółka podpisała właśnie pierwszą umowę na udostępnianie danych z firmą Convergia, która oferuje swoje produkty i usługi na rynkach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, poinformował prezes Rafał Han.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To przełomowy moment dla naszej spółki. Sprzedajemy już licencje na oprogramowanie, udostępniamy narzędzia do zarządzania sieciami oświetleniowymi a teraz zaczynamy monetyzować dane. Bardzo się cieszę, że pierwszy partner, z którym to robimy ma bogate doświadczenie w dostarczaniu dodatkowych usług z obszaru Internetu Rzeczy i jest dostępny w ponad 50 krajach. To dla nas wyróżnienie jak i motywacja do dalszego rozwoju" - powiedział Han, cytowany w komunikacie.

W pierwszym etapie współpracy Convergia korzystać będzie z danych dotyczących zużycia energii oraz informacji o obecności i natężeniu ruchu w przestrzeniach zamkniętych. Dane te pozyskiwane będą z zainstalowanych czujników, zawierających oprogramowanie Silvair zgodne ze standardem Bluetooth Mesh, i w dalszej kolejności zostaną zintegrowane przez firmę Convergia z systemami zarządzania budynkiem, podano także.

"Convergia to pierwszy klient, któremu udostępniamy nasze API. Dzięki temu na bazie dostarczonych od nas informacji będą mogli wprowadzić rozszerzoną analitykę i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb swoich klientów" - dodał szef produktu Silvair Piotr Hawranek, cytowany w komunikacie.

Convergia to spółka z ponad 20-letnim doświadczeniem w dostarczaniu usług i produktów telekomunikacyjnych. Spółką macierzystą Convergia jest ogólnoświatowy dystrybutor elektroniki Future Electronics o przychodach przekraczających 5 mld USD rocznie, z którym spółka podpisała w zeszłym roku umowę. Jeszcze w tym roku Convergia rozpoczyna cykl szkoleń swoich pracowników w zakresie rozwiązań i technologii Silvair, podano także w materiale.

Silvair Inc. to spółka oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu IoT (Internet of Things - Internet Rzeczy) oparte na technologii Bluetooth Mesh. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2018 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz