Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SkyCash Poland uruchamia crowdfundingową emisję akcji na kwotę 4,2 mln zł

3
Podziel się

SkyCash Poland rozpoczęła emisję akcji w formie crowdfundingu udziałowego i chce pozyskać do 4,2 mln zł na stworzenie nowej platformy, rozwój portfela usług, w tym na rynkach zagranicznych oraz projekty w obszarze smart city, podała spółka. 

SkyCash Poland uruchamia crowdfundingową emisję akcji na kwotę 4,2 mln zł
bDISRRed

"Cena akcji wynosi 2,5 zł. Dla aktywnych użytkowników aplikacji SkyCash przewidziane są natomiast specjalne ceny, wynoszące 2,25 zł lub nawet 2 zł - w zależności od aktywności użytkownika w aplikacji. Dedykowana cena zostanie automatycznie naliczona po wyborze liczby akcji, które użytkownik chce kupić" - czytamy w komunikacie.

W ręce inwestorów trafi 2,1 mln nowych akcji. Zapisywać się na akcje będzie można do 29 marca 2021 r. lub do osiągnięcia celu emisji. Emisja prowadzona jest wyłącznie w aplikacji SkyCash, w systemie przygotowanym przez spółkę, podano dalej.

"Chcemy zaoferować użytkownikom aplikacji SkyCash, których zarejestrowanych jest ponad 3 mln, najnowsze rozwiązania technologiczne oraz dodać nowe usługi. Z szybszego rozwoju skorzystają także nasi partnerzy, w tym miasta, otrzymując nowe narzędzia pozwalające taniej i szybciej dostarczać usługi dla mieszkańców" - powiedział prezes Jarosław Mazek, cytowany w komunikacie.

bDISRRef

SkyCash podaje, że jest wieloletnim liderem w branży płatności mobilnych z ponad 80-proc, udziałem w rynku płatności za parkingi za pomocą smartfonu i ponad 50-proc. udziałem w rynku płatności za bilety miejskie. Partnerami spółki są m.in. MasterCard, VISA, PKP IC, PLL LOT czy Euronet Polska. Właścicielami firmy od momentu jej założenia są polskie fundusze inwestycyjne. SkyCash jako krajowa instytucja płatnicza pozostaje pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (zezwolenie numer IP41/17).

"Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie oraz nowe technologie, które projektujemy, do wejścia na rynki zagraniczne" - dodał Mazek.

Oprócz płatności za parking oraz bilety komunikacji miejskiej i transportu międzymiastowego, SkyCash wdrożył również płatności automatyczne na Autostradzie A1 Gdańsk- Toruń oraz na odcinku A4 Katowice-Kraków, działające w oparciu o system videotollingu. Spółka rozwija także usługi, dzięki którym z dowolnego miejsca można np. wykupić ubezpieczenie OC/AC, osobiste lub nieruchomości, opłacić rachunki czy też kupić bilet do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

bDISRReG
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(3)
Krc
miesiąc temu
Używam od lat i naprawdę nie widzę potrzeby przesiadania się na co innego. Kupuję głownie bilety kolejowe i komunikacji miejskiej w Wawie. Życzę powodzenia, bo płatności i mobilność to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków w tym kraju.
BBro
miesiąc temu
Póki co nie zawiodłem się na Sky Cash, a w przypadkach awarii systemu oprogramowania czy podobnych problemów 100% kasy zwracano mi na konto. Powodzenia!
Qba
miesiąc temu
Musze powiedziec ze kilka lat temu skycash bylo czyms innowacyjnym, teraz ta apka jest juz mega przestarzala, startuje 30sekund (u mnie), interfejs niedopracowany (gubi ustawienia ustawione chwile przed , slaby UX, w koncu wprowadzili niedawno podpowiedzi lokalizacyjne zlupelnie zle dzialaja -- zle miasta podpowiada) i generalnie widac niedoinwestowanie... moim zdaniem to szukanie jeleni na niestety ale chylaca sie platforme.
bDISRReH