Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Solaris ma zamówienie na 26 gazowych autobusów. Kontrakt wart 32 mln zł

7
Podziel się:

To drugie co do wielkości zamówienie na autobusy z napędem na sprężony gaz ziemny pozyskane przez firmę Solaris Bus & Coach w Polsce. Jeszcze w tym roku do Warszawy zostaną dostarczone 54 autobusy gazowe Solaris Urbino 18.

Autobusy z napędem CNG opuszczają bolechowską fabrykę od 2004 roku.
Autobusy z napędem CNG opuszczają bolechowską fabrykę od 2004 roku. (East News, Jaskolka/REPORTER)

PKS Bielsko-Biała zamówił 26 Solarisów Urbino 12 z napędem na sprężony gaz ziemny - CNG (Compressed Natural Gas). Jak poinformował Solaris, całkowita wartość umowy to 32 mln zł.

Autobusy trafią do bielko-białego PKS-u w dwóch transzach. Pierwsze 13 autobusów zostanie oddanych zostanie w ciągu 11 miesięcy od momentu podpisania umowy. Ostateczny termin na realizację całego zamówienia to grudzień 2020 r.

Silniki dostosowane do obsługi tego typu napędu o mocy 239 kW spełniają rygorystyczne europejskie normy emisji spalin Euro 6 - zapewnia producent. Każdy z 26 pojazdów pomieści 90 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących.

Dostęp do autobusu będzie możliwy poprzez dwa wejścia, zaprojektowane w układzie 2-2-0. Na wygodę użytkowników autobusów wpłynie wydajny system klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej i miejsca pracy kierowcy. Wśród innych udogodnień, w które wyposażone zostaną Solarisy Urbino 12 CNG, można również wskazać monitoring pojazdu wraz z podglądem dla kierowcy, dostęp do wi-fi oraz gniazdka z portami USB, wylicza producent.

Zobacz także: Obejrzyj: Fuzje i przejęcia w Polce i Europie. Tłumaczy Maciej Jacenko

Autobusy z napędem CNG opuszczają bolechowską fabrykę od 2004 roku. Na przestrzeni 15 lat do klientów trafiło już ponad 1,1 tys. pojazdów z napędem gazowym.

Ekologiczne Solarisy zasilają tabory przewoźników komunikacji miejskiej i regionalnej m.in. w: Bułgarii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, na Litwie i Słowacji, w Niemczech, Norwegii, Polsce, Serbii, Szwecji i Włoszech.

Solaris Bus & Coach to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. We wrześniu 2018 roku Solaris dołączył do grupy CAF, która objęła 100 proc. udziałów w spółce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
łukasz
5 lata temu
Kolego jeśli chodzi o fakt to nie Holendrom a Hiszpanom i Solaris nigdy nie był spółką skarbu Państwa tylko prywatnym przedsiębiorstwem wiec mowa że Morawiecki sprzedał nie ma nic do rzeczy. Dopiero po sprzedaży spółki (PFR) dostał 35% akcji. Właśnie tak rodzą się te wszystkie mity i legendy jak to pis wysprzedaje majątek Narodowy. Jak taki Janusz coś wie ale wie mniej niż więcej.
opo
5 lata temu
No. A Ursus Morawieckiego wygrał przetargi i nie potrafił dostarczyć paru autobusów. KAry przerosły wartość kontraktów.
polak
5 lata temu
I caym tu sie chwalic skoro Morawiecki sprzedal polski solaris holendrom ,tak siee robi intresy ,a mowili ze inni sprzedaja a oni nie i macie dowod
Nic
5 lata temu
Solaris to Hiszpańska firma
Ofca
5 lata temu
A mogli kupić autosan albo ursus.