Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje JSW nurkują. Analitycy prognozują gigantyczną stratę

0
Podziel się:

Kurs JSW gwałtownie nurkuje. Obecnie spółka jest zdecydowanym liderem spadków w WIG20.

Akcje JSW nurkują. Analitycy prognozują gigantyczną stratę
(jsw.pl)
bELevCet

Jastrzębska Spółka Węglowa wyemitowała obligacje o łącznej wartości przekraczającej miliard złotych na zakup kopalni _ Knurów-Szczygłowice _. Akcje spółki - taniejąc o niemal 7 procent - są zdecydowanie najsłabszym ogniwem w gronie blue chipów, a jej kurs jest najniżej od debiutu na warszawskiej giełdzie.

JSW wyemitowała 70 tysięcy obligacji o łącznej wartości nominalnej 700 milionów złotych oraz 16,37 tysiąca obligacji o łącznej wartości 163,75 miliona dolarów. Przeliczając po obecnym kursie dolara, łączna kwota wyemitowanych papierów przekracza 1,2 miliarda złotych.

Pieniądze zostaną wykorzystane na sfinansowanie zakupu kopalni _ Knurów-Szczygłowice _. Ostateczna umowa jej przejęcia została podpisana 31 lipca, a finalna cena transakcji to 1,49 miliarda złotych, czyli dokładnie tyle, ile ustalono w umowie przedwstępnej.

bELevCev

Wzrost zadłużenia nie cieszy jednak giełdowych graczy. Akcje spółki praktycznie od samego debiutu (ten miał miejsce w lipcu 2011 roku) na warszawskiej giełdzie są w trendzie spadkowym, ale w ostatnich dniach przecena bardzo mocno przybrała na sile.

Dziś akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej tanieją o niemal 7 procent. Nie tylko zapewnia to jej niechlubny tytuł lidera spadków w WIG20. Cena akcji na poziomie 36,20 złotego - czyli dzisiejsze minimum - to najniższy poziom w historii węglowej spółki na GPW.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje JSW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Inwestorów, którzy aktualnie bardzo nieprzychylnie patrzą na akcje JSW, do zmiany zdania z pewnością zachęcić nie mogło przełożenie terminu publikacji raportu za pierwsze półrocze na 13 sierpnia. Pierwotnie raport spółki miał być opublikowany właśnie dzisiaj.

bELevCeB

Zdaniem analityków sondowanych przez Polską Agencję Prasową w drugim kwartale tego roku spółka zanotowała stratę netto w wysokości 261,8 miliona złotych. Choć według ekspertów w trzecim kwartale ma być już lepiej, inwestorów specjalnie to nie pociesza.

Niewykluczone jednak, że znajdą się agresywni krótkoterminowi gracze, którzy podejmą próbę_ zagrania pod najnowszy raport _ JSW. Na dobre wyniki zdecydowanie się nie zanosi, ale kiedy prognozy są bardzo słabe, rosną szanse na pozytywne zaskoczenie.

Przed podjęciem takiego działania warto jednak poczekać, aż sytuacja na wykresie spółki choć odrobinę się _ unormuje _. Do publikacji raportu finansowego pozostało jeszcze kilka sesji.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bELevCeC

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

bELevCeW
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)