Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG pod presją rekomendacji. Kurs spółki mocno ciąży WIG20

0
Podziel się:

Analitycy diametralnie zmienili zdanie. Zalecali kupowanie akcji, teraz rekomendują ich sprzedaż.

PGNiG pod presją rekomendacji. Kurs spółki mocno ciąży WIG20
(PGNiG)

W ciągu niespełna dwóch tygodni akcje PGNiG potaniały o kilkanaście procent. Dziś znów są pod presją sprzedających, bo na rynek napłynęła bardzo negatywna dla spółki rekomendacja.

Analitycy ING rekomendację w stosunku do PGNiG zmienili o 180 stopni. Wcześniej zalecali kupowanie akcji gazowej spółki, obecnie rekomendują ich sprzedaż. Jednocześnie bardzo mocno, bo o ponad 25 procent, obcięta została cena docelowa dla jej akcji - z 5,40 złotego do 4 złotych.

Akcje Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ostatnio nie są wśród najbardziej lubianych przez inwestorów blue chipów. Od 24 lutego, kiedy kurs gazowej spółki wyznaczył lokalne maksimum, papiery PGNiG potaniały już o kilkanaście procent. Dziś - w reakcji na negatywną rekomendację - tanieją o około 1,7 procent. Tym samym, obok KGHM i Taurona, są w gronie trzech najsłabszych spółek w WIG20.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje PGNiG Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Gazowemu gigantowi w ostatnich dniach zdecydowanie nie sprzyja nie tylko konflikt krymski na linii Rosja - Ukraina, ale również ryzyko znacznie poważniejszych, gospodarczych spięć na linii Rosja - Unia Europejska - Stany Zjednoczone.

W poniedziałek, kiedy rynki finansowe miały pierwszą okazję, by zareagować na informację, że Władimir Putin dostał zgodę Rady Federacji Rosyjskiej na interwencję wojskową na Ukrainie, akcje PGNiG straciły niespełna 10 procent.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)