Notowania

Spółka dnia: Jej akcje są dziś w czołówce notowań na GPW

Powód to wydana przez akcjonariuszy decyzja. Potencjał wzrostowy przekracza 200 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

Decyzja podjęta przez walne zgromadzenie akcjonariuszy sprawiła, że akcje notowanej na GPW spółki Atlantis wystrzeliły dziś w górę. Firma z Płocka po dwóch godzinach sesji zyskiwała ponad 5 procent i tym samym była jedną z najmocniej rosnących dziś spółek na polskim parkiecie.

Atlantis w opublikowanym wczoraj raporcie podał informację na temat skupu akcji własnych. Łącznie przejętych zostanie 12,8 mln walorów. Celem jest ich umorzenie, a spółka chce przeznaczyć na to maksymalnie 54,4 mln złotych. Operacja będzie finansowana ze środków własnych spółki. Zarząd firmy dostał upoważnienie od akcjonariuszy firmy na wykonanie transakcji w okresie od 6 listopada do 31 grudnia.

Zgodnie z zapowiedziami za każdą akcje Atlantis zapłaci 4,25 złotych. Oferta wydaje się atrakcyjna gdyż w tej chwili pojedynczy walor firmy wyceniany jest na około 1,2 złotych. Różnica wynosi zatem 250 procent.

Notowania spółki Atlantis w październiku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jest jednak jeden wymóg. Akcje będą mogli sprzedać tylko akcjonariusze, którzy zobowiążą się do zakupu tej samej ilości walorów nowej emisji w 2018 roku po tej samej cenie, której jest dokonywany skup.

Warto pamiętać, że od zysku ze sprzedaży, który osiągnie dany inwestor będzie trzeba zapłacić podatek, a istnieje ryzyko dotyczące ceny akcji spółki za cztery lata.

Na fali tej informacji, akcje Atlantis znajdują się dziś wśród najlepszych spółek notowanych w indeksie WIG250. Spółka zyskuje dziś ponad 5 procent. To jednak może być nie koniec wzrostów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ats, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz