Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Producent napojów Hoop przejmuje dużą spółkę na Słowacji

0
Podziel się:

Dzięki temu firma będzie mogła powiększyć udziały w rynku.

Spółka dnia: Producent napojów Hoop przejmuje dużą spółkę na Słowacji
(Hoop Polska Sp. z o.o.)

Producent takich napojów jak Hoop oraz syropów Paola przejmie jednego z czołowych graczy rynku napojów na Słowacji. To nie jedyna transakcja, jaka została przeprowadzona w tym roku. W marcu sfinalizowano przejęcie firmy Radenska, która jest dużym graczem na rynku wód mineralnych w Słowenii.

Notowana na GPW Kofola podpisała umowę na mocy której przejmie 100 procent akcji słowackiej spółki WAD Group. Jest ona właścicielem 40 procent udziałów w grupie Water Holding, która jest jednym z liderów na słowackim rynku wód butelkowych. Dzięki temu firma będzie mogła powiększyć udziały w rynku. Po finalizacji transakcji zostanie opracowana nowa strategia biznesowa, która będzie obejmowała nie tylko rynek naszych południowych sąsiadów.

Transakcja zostanie sfinalizowana po spełnieniu warunków. "Strony uzgodniły szczegółowe warunki zawieszające, które powinny zostać spełnione w ciągu najbliższych 4 miesięcy obejmując je jednak tajemnicą handlową z uwagi na słuszny interes stron" - czytamy w piątkowym komunikacie.

Dzięki tej informacji akcje spółki Kofola poszybowały w górę na starcie poniedziałkowej sesji o 3,3 procent. W dłuższej perspektywie inwestorzy raczej sprzedawali akcje. Przez ostatnie 3 miesiące udziały w spółce potaniały o 12 procent, a od początku roku straciły ponad 13 procent.

Notowania akcji Kofola w tym roku

Spółka jest producentem napoju gazowanego Kofola sprzedawanego w Czechach i na Słowacji. Firma jest również właścicielem takich marek jak Hoop, Paola, Evian, Jupi, Snipp. Spółka połączyła się z firmą Hoop International sp. z o.o. w 2008 roku.

W pierwszym kwartale tego roku firma zarobiła 3,25 mln złotych. W analogicznym okresie roku poprzedniego poniosła stratę w wysokości 1,41 mln złotych. Łącznie w tym okresie Kofola sprzedała produkty o wartości 190,13 mln złotych.

W marcu spółka finalizowała przejęcie firmy Radenska, która jest dużym graczem na rynku wód mineralnych w Słowenii i zwiększająca udziały rynkowe w regionie Adriatyku. Transakcja ta została sfinansowana kredytem bankowym, co widać było w ostatnim sprawozdaniu finansowym. Na koniec 2014 roku wynosiło ono 133,546 mln złotych, a trzy miesiące później wzrosło do 269,744 mln złotych.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)