Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: 91 milionów na dywidendę. Kurs wyraźnie w górę

0
Podziel się

Akcje dewelopera są w gronie liderów indeksu grupującego małe spółki.

Spółka dnia: 91 milionów na dywidendę. Kurs wyraźnie w górę
(jhorrocks/iStockphoto)
bEaicSUR

Rada nadzorcza spółki Dom Development pozytywnie oceniła zaproponowany przez zarząd podział zysku z 2012 roku. Inwestorzy ruszyli do kupowania jej akcji. Obecnie znajdują się one w gronie liderów sWIG80.

Z komunikatu opublikowanego już po zamknięciu wczorajszej sesji na GPW wynika, że spółka z zysku za 2012 rok zamierza wypłacić dywidendę w wysokości 91,05 mln złotych zysku. W przeliczeniu na akcję daje to kwotę 3,68 złotego.

Dzień dywidendy zaproponowano na 12 czerwca 2013 roku, a dzień wypłaty dywidendy na 26 czerwca 2013 roku. Pozostała część zysku - w wysokości 159,38 miliona złotych - ma zostać przeznaczona na powiększenie kapitału zapasowego spółki.

bEaicSUT

W najlepszym momencie akcje spółki drożały dziś o ponad 5 procent. Obecnie skala wzrostu skurczyła się do 3,5 procent. Spółka wciąż jest jednak w gronie liderów indeksu grupującego maluchy (sWIG80).

Zobacz, jak radzą sobie akcje Dom Development Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dom Development jest jednym z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Pakiet kontrolny w firmie posiada Dom Development BV z siedzibą w Rotterdami. Ma on 61,46 procent akcji.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEaicSVu
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)