Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Akcje najdroższe w historii. To nie koniec wzrostów?

0
Podziel się:

Analitycy podnieśli wycenę dla spółki Action o niemal 40 procent.

na zdjęciu: Piotr Bieliński, prezes Action
na zdjęciu: Piotr Bieliński, prezes Action (Agencja Martis CONSULTING)

Analitycy DM BZ WBK podnieśli wycenę Action o niemal 40 procent. Akcje dystrybutora sprzętu komputerowego drożeją obecnie o ponad 6 procent.

Dom Maklerski BZ WBK utrzymał rekomendację kupna dla Action, ale jednocześnie podniósł cenę docelową dla spółki do 69 złotych. To o 38 procent więcej niż wycena z poprzedniej rekomendacji. W czerwcu analitycy jedną akcję wyceniali bowiem na 50 złotych.

Eksperci prognozują, że po dobrych wynikach za pierwsze tegoroczne półrocze, dystrybutorzy sprzętu IT nadal mają potencjał do ich poprawy. Długoterminowo z tego grona wybraliby właśnie spółkę Action.

Ta wiadomość zachęciła giełdowych graczy do kupowania jej akcji. Na zamknięciu wczorajszych notowań za jeden papier Action trzeba było zapłacić 50,63 złotego. Aktualny kurs spółki to 53,92 złotego, jednak chwilę po otwarciu sesji akcja Action kosztowała 54,60 złotego, co jest najwyższym poziomem w historii notowań spółki na GPW.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Action Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Mimo 6,5-procentowej zwyżki, kurs spółki - zdaniem DM BZ WBK - wciąż ma potencjał do dalszych wzrostów. Nawet licząc od maksymalnego dziś poziomu przekracza on 25 procent.

Grupa Action skupia przedsiębiorstwa działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV, AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Jest jednym z największych dystrybutorów sprzętu komputerowego.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)