Notowania

Spółka dnia: Eurocash liderem przeceny na GPW

Spadek notowań akcji nie jest poparty żadnym bieżącym komunikatem firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kadmy/iStockphoto)

Spadek nawet o 5 procent. Tyle maksymalnie traciła dziś spółka Eurocash. Po trzech godzinach sesji sytuacja wygląda nieznacznie lepiej. Nadal jej notowania idą w dół o ponad 4,5 procent. Spółka jest dziś liderem przeceny wśród blue chipów z GPW, ale patrząc na notowania jej akcji w dłuższym terminie sytuacja nie wygląda tak źle.

Zajmująca się hurtową dystrybucją produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi oraz wyrobów tytoniowych spółka Eurocash jest dziś liderem przeceny. Akcje firmy tracą po trzech godzinach notowań ponad 4,5 procent.

Pośrednim powodem przeceny jest zapewne odreagowanie kursu akcji po stosunkowo dobrej drugiej połowie grudnia. Mimo tendencji spadkowej widocznej w ostatnim miesiącu ubiegłego roku na indeksie giełdowych blue chipów, spółka ustrzegła się znaczącej przeceny w ostatnich dwóch tygodniach. Nieco gorszą sytuacje można było zaobserwować w pierwszej połowie grudnia, kiedy akcje przeceniły się wówczas o 9,7 procent.

Eurocash mocno stracił na wartości po ogłoszeniu połączenia sił z Kolporterem. Współpraca dotyczy sprzedaży artykułów tytoniowych, artykułów spożywczych, napojów. Kolporter bezpośrednio będzie współpracował i zostanie udziałowcem (obejmie 25 procent+1 udziałów w spółce) KDWT, czyli podmiotem należącym do grupy Eurocash. Wśród profitów jakie uzyska notowana w indeksie WIG20 spółka, będzie 100 procent udziałów w nowej firmie, do której Kolporter wniesie zorganizowaną część przedsiębiorstwa obejmującą działalność w zakresie dystrybucji wcześniej wymienionych wyrobów.

Notowania spółki Eurocash w grudniu 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dzień później, czyli 6 grudnia pojawiły się informacje dotyczące emisji obligacji z prawem pierwszeństwa. Wśród rekomendacji analityków w grudniu Erste Securities zalecało sprzedaż akcji spółki z ceną docelową 40 złotych. Jak widać kurs stara się do niej dążyć.

W dłuższym terminie (od sierpnia 2011 roku) spółka znajduje się w trencie wzrostowym. W ostatnich 6 miesiącach tendencja ta została nieco zachwiana. Nie ma jednak silnych bodźców, aby kurs akcji zaczął przechodzić w trend spadkowy. Na wiele pytań dadzą odpowiedzi wyniki spółki za 4 kwartał 2013 roku. W trzecim kwartale Eurocash zarobił o 10,7 procent więcej (prawie 74 mln zł). Spadła nieco sprzedaż spółki o (3,6 procent) do 4,25 miliarda złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Tagi: eur, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz