Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Kolejny bank zaskakuje wynikami

0
Podziel się

Kurs akcji BZ WBK mocno zyskuje. Spółka najlepsza w indeksie WIG20.

Spółka dnia: Kolejny bank zaskakuje wynikami
(BZWBK)
bDAUcCKZ

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji, bank BZ WBK zaprezentował wyniki za II kwartał 2013 roku. Podobnie jak ubiegłotygodniowa publikacja wyników banku Millennium, były one lepsze od oczekiwań.

Opublikowane przed godziną dziewiątą wyniki banku zaskoczyły analityków. Zysk netto grupy BZ WBK wyniósł 419,5 miliona złotych wobec oczekiwanych 364,3 miliona złotych. W stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku wzrost wyniósł 12,3 procent.

Wprawdzie przychody odsetkowe spółki rok do roku obniżyły się o 4,56 procent, to wynik z tego tytułu był wyższy o prawie 6 procent. Wyniósł on 797,56 miliona złotych. Oznacza to że spadek kosztów z tytułu odsetek był wyższy niż obniżenie przychodów. Wzrosły za to przychody prowizyjne spółki. Wynik z tytułu prowizji wyniósł o 445,65 miliona złotych i był wyższy o 3,82 procent rok do roku.

bDAUcCLb

Na fali zadowalających danych, podczas dzisiejszej sesji akcje spółki są liderem wzrostu. Po trzech godzinach sesji wartość jej papierów wartościowych rosła o prawie 3 procent. Warto jednak zwrócić uwagę, że wzrost ten został osiągnięty dzięki dobremu startowi. Jak dotąd podczas sesji zmienność ceny jest umiarkowana.

Notowania akcji spółki BZ WBK podczas dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Bank poprawił marżę odsetkową. W II kwartale wzrosła ona do 3,54 procent. W analogicznym okresie 2012 roku marża wynosiła 4,32 procent. Zmniejszono również liczbę oddziałów. W czerwcu bieżącego roku bank posiadał 876 placówek. Jest to o 13 mniej w stosunku do stanu na dzień fuzji z Kredyt Bankiem na początku stycznia 2013 roku. Widać z uwagi na przejęcie tego banku wraz z jego całą infrastrukturą, spółka zamyka oddziały w zbliżonych do siebie lokalizacjach.

Być może wyniki BZWBK skłonią domy maklerski do wydania lepszej rekomendacji dla banku. W lipcu DM PKO BP obniżył rekomendację do trzymaj, a Credit Suisse podtrzymał rekomendację neutralnie.

bDAUcCLh
bDAUcCLC
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)