Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Spółka dnia: Koncern energetyczny podzieli sie zyskiem

0
Podziel się:

Prezes spółki Energa zapowiada, że firma co roku chce wypłacać dywidendę.

Mirosław Bieliński, prezes Energi
Mirosław Bieliński, prezes Energi (Lukasz Ostalski/REPORTER)

Ponad 414 milionów złotych z ubiegłorocznego zysku podzielą między siebie posiadacze akcji spółki Energa.

Taka decyzja zapadła podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Zgodnie z nią z zysku akcjonariusze dostaną po 1 złoty na papier. Ma ona trafić do akcjonariuszy 10 czerwca.

- _ Zgodnie z zapowiedzią z okresu IPO realizujemy ambitną politykę dywidendy, wypłacając akcjonariuszom większą część naszego zysku. Dodam, że dobre jednostkowe wyniki Grupy Energa i samej spółki Energa SA pozwalają nam podtrzymać naszą zdolność do podzielenia się sporą częścią zysku także za 2014 rok _ - mówi Mirosław Bieliński, prezes Energi, cytowany w informacji spółki.

Spółka już od dłuższego czasu znajduje się w polu większego zainteresowania wśród inwestorów. Jej notowania są w tej chwili na najwyższym poziomie od ubiegłorocznego debiutu.

Kurs Energi w ostatnich trzech miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Władze Energi podkreślają, że spółka ma mieć charakter dywidendowy i co roku dzielić się z inwestorami dywidendą. - Energa powinna być postrzegana jako spółka wypłacająca znaczące i przewidywalne dywidendy - czytamy w komunikacie spółki.

Dla inwestorów nie bez znaczenia jest też fakt, że w czerwcu notowana obecnie w gronie średnich spółek Energa ma wejść do wskaźnika WIG30, a także indeksu MSCI Poland. Analitycy podkreślają, że powinno to sprzyjać większemu zainteresowaniu akcjami spółki wśród inwestorów zagranicznych.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)