Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
forte
14.06.2013 11:20

Spółka dnia: Kurs najwyżej w historii, a ma być jeszcze wyżej

W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje spółki podrożały już o niemal 100 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FORTE)

Za jedną akcję Fabryk Mebli Forte trzeba obecnie na warszawskiej giełdzie zapłacić 23,74 złotego. To jej nowy rekord wszech czasów. Zdaniem analityków kurs spółki wciąż ma jednak spory potencjał do dalszych wzrostów.

- _ Forte od wielu lat zwiększa skalę działalności poprzez rozwój organiczny, dzięki czemu w minionym kwartale wypracowało najwyższy w historii zysk operacyjny. Prognozujemy, że także cały 2013 rok będzie rekordowy zarówno pod względem przychodów, zysku EBIT oraz zysku netto _ - tak w raporcie cytowanym wczoraj przez PAP napisali analitycy Millennium DM.

- _ Uważamy, że obecny kurs spółki nie odzwierciedla potencjału jej przyszłych wyników, dlatego rekomendujemy zakup akcji Forte _ - napisali również. Cenę docelową dla akcji spółki wyznaczyli natomiast na poziomie 28,70 złotego.

Wczoraj akcje meblowego przedsiębiorstwa poszły wyraźnie w górę, dziś w dalszym ciągu drożeją. Obecnie za jeden walor trzeba zapłacić 23,74 złotego. Choć kurs w ciągu ostatniego roku poszedł w górę o niespełna 100 procent, a obecnie sukcesywnie poprawia swoje rekordy wszech czasów, to - zgodnie z rekomendacją Millennium - spółka wciąż ma około 20-procentowy potencjał wzrostu ceny akcji.

Sprawdź, jak w ciągu ostatnich 12 miesięcy radziły sobie akcje Forte Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Pod koniec maja ZWZ Forte zdecydowało o wypłacie dywidendy. Spółka na ten cel ma przeznaczyć ponad 22,5 mln złotych z zysku za 2012 rok, co w przeliczeniu na jedną akcję daje kwotę 0,95 złotego. Dniem dywidendy jest 18 czerwca, a dzień jej wypłaty ustalono na 2 lipca.

Fabryki Mebli Forte są jednym z liderów w branży producentów mebli w Polsce. Działalność grupy w dużej mierze opiera się na eksporcie. Największymi rynkami zbytu są kraje Europy Zachodniej. Zysk netto Forte w 2012 roku wyniósł 31,87 mln złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: forte, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz