Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Miał być zysk, jest wielomilionowa strata

0
Podziel się

Akcje spółki wchodzącej w skład indeksu WIG20 traciły dzisiaj nawet 12 procent.

Spółka dnia: Miał być zysk, jest wielomilionowa strata
(Marek Maliszewski/Reporter)
bEqGGfDV

Niemal 34 miliony dolarów straty netto zamiast oczekiwanych przez analityków 17,4 miliona dolarów zysku momentalnie pogrążyły kurs Kernela. Kurs spożywczej spółki, której akcje traciły ponad 12 procent, zdołał jednak odrobić _ większość _ gwałtownej przeceny.

Dzisiaj rano Kernel opublikował najnowszy kwartalny raport finansowy (w przypadku Kernela zakończony we wrześniu 3-miesięczy okres jest pierwszym kwartałem roku obrotowego 2013/2014). Spółka zaraportowała 33,8 mln dolarów straty netto, wobec 36,8 mln dolarów zysku przed rokiem. Tymczasem, ankietowani przez PAP, analitycy spodziewali się, że Kernel _ na czysto _ zarobi 17,4 mln dolarów.

Reakcja inwestorów na tak znaczącą rozbieżność była natychmiastowa. W najgorszym momencie kurs spożywczej spółki znajdował się ponad 12 procent poniżej wczorajszego zamknięcia. Kernel był jednak nie tylko zdecydowanym outsiderem w WIG20. Jego akcje były także na najniższym poziomie od września 2009 roku.

bEqGGfDX

Niska cena bardzo szybko zachęciła kupujących, którzy mimo zaskakująco słabych wyników finansowych, ruszyli po akcje spożywczej spółki. Co ciekawe, skala odbicia była równie duża, jak wcześniejszej wyprzedaży. Kurs Kernela znajduje się aktualnie _ zaledwie _ 1,5 procent poniżej swojego wczorajszego zamknięcia.

Zobacz, jak akcje Kernela radzą sobie na tle WIG20 Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Kernel Holding jest - zarejestrowaną w Luksemburgu - grupą firm rolno-spożywczych z Ukrainy. Na warszawskiej giełdzie notowany jest od listopada 2007 roku. We wrześniu 2008 roku spółka weszła do indeksu mWIG40, a od marca 2011 roku znajduje się w gronie blue chipów (WIG20). Obecnie wchodzi również w skład indeksu WIG30.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEqGGfEy
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)