Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Rynkiewicz
|

Spółka dnia: Mieszko zniknie z giełdy? Ogromne wezwanie

0
Podziel się:

Papiery podczas dzisiejszej sesji zyskują już 8 procent.

Spółka dnia: Mieszko zniknie z giełdy? Ogromne wezwanie
(Judy van der Velden/Flickr)
bEDxbmad

Bisantio Investments wezwała do sprzedaży ponad 13,8 miliona akcji spółki Mieszko, czyli około 34 procent sumy, po 3,69 zł za walor. Jeśli oferta w całości dojdzie do skutku, cypryjski podmiot będzie miał sto procent akcji, co może oznaczać, że Mieszko zniknie z giełdy.

_ Wzywający zamierza kontynuować dotychczasową działalność gospodarczą spółki w dającej się przewidzieć przyszłości. Wzywający będzie w dalszym ciągu wspierać trwały wzrost i rozwój firmy, a także optymalizację jej struktury kapitałowej - _ czytamy w komunikacie bieżącym. Zapisy będą przyjmowane od 18 do 20 października.

W wyniku wezwania Bisantio Investments zamierza osiągnąć sto procent akcji i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Mieszka. Obecnie to największy akcjonariusz spółki. Wzywający nie wyklucza, że wycofa wówczas akcje spółki z obrotu na rynku regulowanym GPW. Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec Bisantio Investments jest Vladas Numavičius.

bEDxbmaf

_ Wzywający może zdecydować o podjęciu działań w celu przywrócenia akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) i wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym. Wzywający nie wyklucza podjęcia takich działań, a w szczególności wystąpienia z żądaniem zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia oraz zaproponowania, aby porządek obrad obejmował podjęcie uchwały w przedmiocie zniesienia dematerializacji akcji - _ czytamy w komunikacie.

Jeśli wzywając osiągnie wynik przynajmniej 90 proc. ogólnej liczby głosów, nie wyklucza rozpoczęcia procesu przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych spółki. _ - Jeżeli wzywający podejmie decyzję o rozpoczęciu procesu przymusowego wykupu, proces ten rozpocznie się najpóźniej w ciągu 3 (trzech) miesięcy od osiągnięcia przez wzywającego progu 90 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, w szczególności zgodnie z wymogami art. 82 Ustawy o Ofercie - czytamy dalej. _

Notowania Mieszka od początku roku

Wczoraj na zamknięciu handlu akcja Mieszka kosztowała 3,43 zł. Od początku dzisiejszej sesji inwestorzy zabrali się do sporych zakupów, dzięki czemu walory rosną o ponad 8 procent i kosztują około 3,7 zł. Obroty na spółce są dziś jedne z największych w WIG250 i wynoszą już ponad pół miliona złotych.

bEDxbmal

Bisantio Investments ostatni raz ogłosiła wezwanie na zakup akcji Mieszka 28 maja 2012 roku. Inwestor był zainteresowany zakupem niemal 41 tysięcy akcji po cenie 3,63 zł za walor, a celem było osiągnięcie 66 proc. głosów na walnym. Cena rynkowa wynosiła wtedy jednak około 3,65 zł i nie złożono żadnego zapisu.

_ Wzywający oraz podmiot dominujący wobec wzywającego, tj. Pan Vladas Numavičius, postrzegają inwestycję w akcje Mieszko, jako oferującą atrakcyjne długoterminowe perspektywy inwestycyjne i są zainteresowani zwiększeniem swojego zaangażowania - _ napisano wtedy w wezwaniu.

bEDxbmaG
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)