Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Odwołali prognozę. Akcje najgorsze w WIG20

0
Podziel się:

Wycena rynkowa jednego z największych przedsiębiorstw notowanych na GPW skurczyła się o ponad 3,5 procent.

Spółka dnia: Odwołali prognozę. Akcje najgorsze w WIG20
(kryczka/iStockphoto)

Spółka Boryszew odwołała prognozę wyników finansowych na 2012 rok. Jej akcje tanieją o ponad 3,5 procent. To oznacza, że obecnie są najsłabszym ogniwem w WIG20.

- _ Decyzja o odwołaniu przez Boryszew S.A. prognozy finansowej związana jest z nieprzeszacowaniem przez podmiot zależny od spółki wartości działki położonej na ulicy Łuckiej w Warszawie w związku z brakiem uzyskania przez nią prawomocnego pozwolenia na budowę dla projektu, który ma być realizowany na tej nieruchomości _ - tak spółka tłumaczy tę decyzję w komunikacie opublikowanym już po zamknięciu piątkowych notowań na GPW.

Dziś inwestorzy mieli pierwszą okazję, żeby zareagować na tę wiadomość. Akcje Boryszewa tanieją obecnie o ponad 3,5 procent, co oznacza, że są najsłabszym przedstawicielem indeksu największych spółek. W WIG20 poza Boryszewem przeceniane są walory trzech spółek - Taurona, Banku Handlowego i PZU (wszystkie tanieją po około 0,5 proc.).

Zobacz, jak dziś radzą sobie akcje Boryszewa Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spółka, której głównym akcjonariuszem jest znany inwestor giełdowy Roman Karkosik, w trzecim kwartale 2012 roku zarobiła netto 8,1 miliona złotych, przy przychodach rzędu 1,2 miliarda złotych. W analogicznym okresie 2011 roku zysk netto Boryszewa wyniósł 25,97 mln złotych, a przychody niemal 1,08 mld złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)