Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Oparł się przecenie. Analitycy zalecają trzymanie akcji

0
Podziel się

Cyfrowy Polsat został uznany za jedną z bardziej perspektywicznych spółek na 2014 rok.

Spółka dnia: Oparł się przecenie. Analitycy zalecają trzymanie akcji
(Sjgh/Dreamstime)
bErUzPIR

Cyfrowy Polsat nie poddał się grudniowej przecenie na GPW. Analitycy PKO BP potrzymali rekomendację trzymaj dla spółki. W centrum uwagi cały czas jest konsolidacja z Metelem Holding, spółką kontrolującą Polkomtel.

Akcje Cyfrowego Polsatu drożeją dziś po 3 godzinach sesji o 0,2 procent. Ruch jest widoczny mimo neutralnej rekomendacji, jaką wydali analitycy domu maklerskiego PKO BP dla spółki. Nowa cena docelowa to 19,90 złotych. Jest ona o 2,45 procent w stosunku do poprzedniej wyceny tej instytucji. Podtrzymana została natomiast rekomendacja trzymaj.

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że po konsolidacji Polkomtela z Cyfrowym Polsatem obniżeniu uległa perspektywa wzrostu przychodów w latach 2013-2020 z 4,8 procent do 1,6 procent.

bErUzPIT

W połowie grudnia walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki zadecydowało o emisji 291,19 miliona akcji skierowanych do udziałowców Metelem. Celem emisji było przejęcie Polkomtela. Umowa przejęcia Metelem Holding Company Limited, spółki kontrolującej Polkomtela (operator sieci Plus) została zawarta w połowie listopada.

Aktualnie spółce najbardziej ciążą zobowiązania, których oprocentowanie jest wysokie. Poziom zadłużenia firmy będzie z pewnością rzutował na możliwości dywidendowe spółki.

W grudniu cena akcji Cyfrowego Polsatu niewiele się zmieniła. Jest jednak pozytywna wiadomość, gdyż w tym samym czasie indeks, w którym jest notowania spółka stracił 4,7 procent (mWIG40). Była także lepsza od całego warszawskiego rynku (indeks WIG)
, który stracił w grudniu ponad 6 procent.

Notowania spółki Cyfrowy Polsat w grudniu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bErUzPIZ

Firma została wytypowana jako jedna z 20 faworytów DM IDM na 2014 rok. Znalazła się w gronie m.in. takich spółek notowanych na GPW jak: Enel-Med, Pelion, Integer, LPP, Ciech, Bogdanka, Kopex, Robyg.

Czytaj więcej w Money.pl

bErUzPJu
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)