Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Ponad 30 procent zysku w 2 tygodnie i znów w górę

0
Podziel się:

Akcje, notowanej na GPW od 1998 roku, spółki są najwyżej od połowy 2011 roku.

Spółka dnia: Ponad 30 procent zysku w 2 tygodnie i znów w górę
(kryczka/iStockphoto)

*W dwa tygodnie od publikacji prognoz finansowych akcje spółki Inter Groclin Auto podrożały o niemal 35 procent. Dziś idą w górę o kolejne 7 procent, co oznacza, że są najdroższe od około dwóch lat. *

Równo dwa tygodnie temu - 3. czerwca - Inter Groclin Auto podał swoje prognozy na cały 2013 rok. Spółka w tym roku zamierza osiągnąć 290 mln złotych przychodów i 26 mln złotych zysku EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji).

Po domknięciu przejęcia spółki Kabel-Technik-Polska - której sfinalizowanie według zapowiedzi przedstawicieli przedsiębiorstw ma nastąpić do końca czerwca - wyniki grupy _ mają wzrosnąć _ do 367 milionów złotych po stronie przychodów i 30,5 miliona złotych EBITDA.

Inwestorzy bardzo dobrze zareagowali na te zapowiedzi. Kurs Groclinu podczas dwóch pierwszych tygodni czerwca poszedł w górę o niespełna 35 procent. Dziś akcje spółki - przy obrotach przekraczających pół miliona złotych - drożeją o kolejne 7 procent.

Sprawdź, jak od początku czerwca radzą sobie akcje Groclinu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

To nie tylko zapewnia jej miejsce w gronie wzrostowych liderów na całej warszawskiej giełdzie, ale oznacza również, że kurs spółki wspiął się na poziomy, na których nie znajdował się od czerwca 2011 roku.

Zobacz, jak akcje Groclinu radzą sobie od czerwca 2011 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spółka Inter Groclin Auto na warszawskiej giełdzie notowana jest od 1998 roku. Jest liderem produkcji poszyć foteli samochodowych w Europie. W ubiegłym roku osiągnęła 175,2 mln zł przychodów oraz 2,1 mln zł zysku netto.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)