Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Pozytywna prognoza i umowa z fińską firmą

0
Podziel się

Kopex zyskuje podczas dzisiejszej sesji. Jest w czołówce indeksu mWIG40.

Spółka dnia: Pozytywna prognoza i umowa z fińską firmą
(Artem Merzlenko - Fotolia.com)
bErivcnF

Rynek pozytywnie zareagował na dzisiejsze doniesienia ze spółki. Kopex poinformował dziś bowiem podpisaniu ważnej umowy. Firma przewiduje poprawę wyników w drugiej połowie roku, co może przyczynić się do wzrostu cen akcji.

Kopex rośnie dziś o ponad 3 procent. Powodem zmiany kursu akcji jest podpisanie umowy z fińską firmą Miilux dotyczącej stworzenia centrum logistyki i produkcji oraz prefabrykacji blach i wyrobów o własnościach trudnościeralnych. Zawarcie umowy nastąpiło w porozumieniu ze spółką zależną Tagor.

Na mocy umowy, strony zobowiązały się do utworzenia do 2014 roku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Miilux Poland. Jej kapitał zakładowy ma wynieść początkowo 100 tysięcy euro. W nowej spółce większościowym udziałowcem będzie fińska firma. Dwadzieścia procent będzie należało do Tagor.

bErivcnH

Do nowej spółki, Miilux ma wnieść aportem kompletną linię produkcyjną wraz z potrzebnymi technologiami, a ze strony Tagor będzie to hala produkcyjna wraz z prawem wieczystego gruntu.

Entuzjastyczna reakcja na komunikat nie przesądza tego, że gdy dojdzie do utworzenia wspomnianej spółki akcje znowu wzrosną. Inwestorzy mogą zadziałać zgodnie z zasadą tzw. sprzedawania faktów.

Notowania spółki Kopex podczas dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Kurs spółki w dłuższym okresie nie wygląda już tak dobrze. Od połowy września straciła ona około 5 procent. Na początku października pojawiła się informacja, że prezes przesunął decyzję o budowie kopalni. Zarząd i rada nadzorcza spółki są zdecydowane rozpocząć inwestycję. Czekają jednak na ocenę firm zewnętrznych, czyli doradców finansowych i merytorycznych oraz instytucji finansowych, które będą współfinansowały projekt. Spółka chce, aby projekt był opłacalny. Dlatego też decyzja może nastąpić w terminie nieco późniejszym. Pierwotnie plan zakładał, że nastąpi to w listopadzie.

bErivcnN

Jednakże w perspektywie najbliższych tygodni notowania Kopexu mogą się poprawiać, gdyż spółka poprawia swoje wyniki. Po słabym pierwszym półroczu firma liczy na poprawę w trzecim kwartale i jest optymistyczna co do wyników za trzy ostatnie miesiące 2013 roku. Wyniki za trzeci kwartał zostaną opublikowane 14 listopada 2013 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bErivcoi
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)