Notowania

Spółka dnia: Prezes mówi o stratach. Akcje liderem spadków

W stosunku do ceny z zapisów, akcje JSW potaniały już o ponad 65 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jsw.pl)

_ - W tym roku JSW musi raczej przygotować się na stratę _ - wynika ze słów prezesa spółki Jarosława Zagórowskiego. Inwestorzy nie byli gotowi na takie _ wyznanie _, bo akcje spółki tracą dziś niemal trzy procent i są najsłabszym ogniwem w WIG20.

Wczoraj - już po zamknięciu sesji - na rynki dotarła wypowiedź prezesa, z której wynika, że przy aktualnych cenach węgla koksowego zakończenie tego roku zyskiem netto będzie bardzo mało prawdopodobne. Odbicia wyników Jarosław Zagórowski spodziewa się z kolei dopiero w czwartym kwartale tego roku.

W następstwie tej wiadomości, dziś akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej są przeceniane z 47,75 złotego (na wczorajszym zamknięciu) do 46,41 złotego. Skala spadku sięga obecnie niemal trzy procent, co zapewnia węglowej spółce niechlubny tytuł lidera spadków w gronie blue chipów (WIG20).

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje JSW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Aktualna _ rynkowa wycena _ spółki i tak plasuje ją powyżej ostatnich rekomendacji sporządzonych dla JSW przez analityków biur maklerskich. Średnia ostatnich pięciu to 39,52 złotego. To około 15 procent poniżej obecnego kursu spółki na GPW.

Ostatnie rekomendacje analityków dla JSW
data instytucja wycena (w złotych)
01.04 Deutsche Bank 45,00
24.03 Goldman Sachs 40,00
21.03 Societe Generale 40,00
20.03 Raiffeisen 38,00
17.03 Espirito Santo 34,60
średnia 39,52

źródło: Money.pl na podstawie rekomendacji analityków

Swoją_ przygodę _ z JSW zaliczyło przynajmniej 168 tysięcy inwestorów indywidualnych. Taka właśnie liczba giełdowych graczy zapisała się na akcje węglowej spółki podczas jej oferty publicznej. Niewielu jednak wspomina to z uśmiechem na twarzy.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce JSW i o pozostałych spółkach z GPW

Cena, po której inwestorzy zapisywali się na akcje JSW i kurs zamknięcia z debiutanckiej sesji na GPW (6. lipca 2011 roku) to 136 złotych. Obecnie kurs JSW znajduje się ponad 65 procent poniżej tego poziomu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: jastrzębska spółka węglowa, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz