Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: Restrukturyzacja przynosi efekty. Akcje w górę o 500 procent

0
Podziel się:

Wyniki Monnari Trade rzeczywiście takie dobre? Zobacz na ile papiery spółki wyceniają analitycy.

Spółka dnia: Restrukturyzacja przynosi efekty. Akcje w górę o 500 procent
(SOLAR COMPANY S.A.)

Spółka Monnari Trade przedstawiła wyniki za pierwsze półrocze 2013 roku i potwierdziła, że największe problemy ma już za sobą. Wszystkie najważniejsze wskaźniki idą w górę, co ma odzwierciedlenie w cenie akcji, która w pół roku podskoczyła aż o 500 procent. Analitycy są jednak powściągliwi i wyceniają je poniżej obecnej ceny rynkowej.

Po środowej sesji spółka Monnari Trade opublikowała raport finansowy. Wyniki pierwszych sześciu miesięcy i drugiego kwartału potwierdzają skuteczność prowadzonej restrukturyzacji. W II kwartale spółka uzyskała przychody w wysokości 32,2 mln zł, czyli blisko 5 procent wyższe od tych sprzed roku. Przy udanej gospodarce kosztowej udało się Monnari zarobić na czysto 4,4 mln zł, wobec 2,3 mln zł w II kwartale 2012 roku. Co ważne w biznesie odzieżowym, rosną także marże. Marża netto w okresie kwiecień-czerwiec wyniosła 13,7 procent.

Wybrane pozycje z raportu finansowego Monnari Trade
pozycje (w tys. zł) I półrocze 2013 I półrocze 2012 zmiana
przychody ze sprzedaży 62 764 57 987 8,20%
zysk ze sprzedaży 3 608 1 619 122,90%
zysk netto 5 495 926 493,40%
Marża netto 8,80% 1,60% 448,20%

źródło: Monnari Trade

Pozytywnym sygnałem dla akcjonariuszy jest też to, że spółka rozwija działalność. W pierwszym półroczu otworzyła 7 nowych salonów, dzięki czemu dysponowała 106 placówkami. Jednocześnie zarząd zapowiada do końca roku otwarcie jeszcze około 5 kolejnych punktów sprzedaży.

Ze względu na czwartkowe święto i przerwę w handlu na GPW, inwestorzy na te informacje mogli zareagować dopiero dzisiaj. Ich przełożenie na notowania spółki jest bardzo interesujące. Pierwsze dwie minuty przyniosły bardzo dużą podaż akcji i obniżkę kursu o niecałe 9 procent. Kolejne 20 minut to z kolei silny ruch w górę, który zaprowadził kurs z 5,93 zł do 6,84 zł, czyli 5,2 procent powyżej zamknięcia ze środy. Potem nastąpiło uspokojenie i do południa wahania cen ograniczyły się do przedziału 6,60-6,70 zł.

Dzisiejsze notowania Monnari Trade Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dużej zmienności ceny akcji towarzyszy całkiem spory jak na ten walor obrót. Chwilę przed 12:00 przekraczał 1,7 mln zł. Warto przy okazji wspomnieć, że wzmożone zainteresowanie papierami spółki widać już od końcówki lutego tego roku. W ciągu tych sześciu miesięcy utrzymując akcje w portfelu można było zyskać aż 500 procent.

Notowania Monnari Trade od początku 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czy są jeszcze szanse na wzrost kursu? Według rekomendacji DM Banku BPS z 17 lipca, jednak akcja warta jest 5,53 zł, czyli poniżej obecnej ceny rynkowej. _ - Uwzględniając zaprezentowane po trzech miesiącach dane oraz dobre perspektywy wyników na II i IV kwartał 2013 roku wraz z konserwatywnymi założeniami dotyczącymi rozwoju działalności w oparciu o salony własne w Polsce na lata 2014-15, wyznaczamy naszą dwunastomiesięczną cenę docelową dla spółki na 5,53 zł/akcję. _

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: Potentat miedziowy opublikował wyniki Niższe ceny czerwonego metalu przełożyły się na zysk netto spółki KGHM.
Spółka dnia: Lotos zaskoczył wynikiem, ale cena spada Kolejny gigant z GPW publikuje wyniki finansowe.
Spółka dnia: Producent wędlin poszedł na giełdę zbyt tanio? Akcje Tarczyńskiego są już o kilkadziesiąt procent droższe, niż na debiucie. Co więcej, spółka ma potencjał do dalszego wzrostu.
spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)