Damian Słomski
|

Spółka dnia: Restrukturyzacja przynosi efekty. Akcje w górę o 500 procent

0

Wyniki Monnari Trade rzeczywiście takie dobre? Zobacz na ile papiery spółki wyceniają analitycy.

(SOLAR COMPANY S.A.)

Spółka Monnari Trade przedstawiła wyniki za pierwsze półrocze 2013 roku i potwierdziła, że największe problemy ma już za sobą. Wszystkie najważniejsze wskaźniki idą w górę, co ma odzwierciedlenie w cenie akcji, która w pół roku podskoczyła aż o 500 procent. Analitycy są jednak powściągliwi i wyceniają je poniżej obecnej ceny rynkowej.

Po środowej sesji spółka Monnari Trade opublikowała raport finansowy. Wyniki pierwszych sześciu miesięcy i drugiego kwartału potwierdzają skuteczność prowadzonej restrukturyzacji. W II kwartale spółka uzyskała przychody w wysokości 32,2 mln zł, czyli blisko 5 procent wyższe od tych sprzed roku. Przy udanej gospodarce kosztowej udało się Monnari zarobić na czysto 4,4 mln zł, wobec 2,3 mln zł w II kwartale 2012 roku. Co ważne w biznesie odzieżowym, rosną także marże. Marża netto w okresie kwiecień-czerwiec wyniosła 13,7 procent.

źródło: Monnari Trade

Pozytywnym sygnałem dla akcjonariuszy jest też to, że spółka rozwija działalność. W pierwszym półroczu otworzyła 7 nowych salonów, dzięki czemu dysponowała 106 placówkami. Jednocześnie zarząd zapowiada do końca roku otwarcie jeszcze około 5 kolejnych punktów sprzedaży.

Ze względu na czwartkowe święto i przerwę w handlu na GPW, inwestorzy na te informacje mogli zareagować dopiero dzisiaj. Ich przełożenie na notowania spółki jest bardzo interesujące. Pierwsze dwie minuty przyniosły bardzo dużą podaż akcji i obniżkę kursu o niecałe 9 procent. Kolejne 20 minut to z kolei silny ruch w górę, który zaprowadził kurs z 5,93 zł do 6,84 zł, czyli 5,2 procent powyżej zamknięcia ze środy. Potem nastąpiło uspokojenie i do południa wahania cen ograniczyły się do przedziału 6,60-6,70 zł.

Dużej zmienności ceny akcji towarzyszy całkiem spory jak na ten walor obrót. Chwilę przed 12:00 przekraczał 1,7 mln zł. Warto przy okazji wspomnieć, że wzmożone zainteresowanie papierami spółki widać już od końcówki lutego tego roku. W ciągu tych sześciu miesięcy utrzymując akcje w portfelu można było zyskać aż 500 procent.

Czy są jeszcze szanse na wzrost kursu? Według rekomendacji DM Banku BPS z 17 lipca, jednak akcja warta jest 5,53 zł, czyli poniżej obecnej ceny rynkowej. _ - Uwzględniając zaprezentowane po trzech miesiącach dane oraz dobre perspektywy wyników na II i IV kwartał 2013 roku wraz z konserwatywnymi założeniami dotyczącymi rozwoju działalności w oparciu o salony własne w Polsce na lata 2014-15, wyznaczamy naszą dwunastomiesięczną cenę docelową dla spółki na 5,53 zł/akcję. _

Spółka dnia: Potentat miedziowy opublikował wyniki Niższe ceny czerwonego metalu przełożyły się na zysk netto spółki KGHM.
Spółka dnia: Lotos zaskoczył wynikiem, ale cena spada Kolejny gigant z GPW publikuje wyniki finansowe.
Spółka dnia: Producent wędlin poszedł na giełdę zbyt tanio? Akcje Tarczyńskiego są już o kilkadziesiąt procent droższe, niż na debiucie. Co więcej, spółka ma potencjał do dalszego wzrostu.