Notowania

Spółka dnia: Synthos pożyczy pieniądze, ale nie zdradza...

W tym celu nawiązano współpracę z największymi instytucjami finansowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Synthos)

Ostateczna decyzja dotycząca przeprowadzenia operacji będzie zależeć od warunków rynkowych. Po wczorajszym wzroście, akcje spółki tracą około 0,6 procent.

Notowany w indeksie WIG20, Synthos będzie poszukiwał kapitału za granicą. Wczoraj pojawiła się informacja na temat emisji obligacji. W tym celu spółka nawiązała współpracę z takimi instytucjami jak BNP Paribas, Citigroup Global Markets Limited Deutsche Bank AG oraz London Branch.

Spółka zastrzega, że ewentualna emisja będzie zależeć przede wszystkim od panujących warunków rynkowych. Oferta miałaby być skierowana do inwestorów instytucjonalnych działających na rynku międzynarodowym.

W opublikowanym komunikacie firma nie podaje celu pozyskania finansowania. Jednakże w swojej strategi Synthos za najważniejsze kierunki rozwoju postrzega segment działalności zajmujący się produkcją kauczuków syntetycznych, polistyrenów i dyspersji.

Po wczorajszym wzroście, inwestorzy wyprzedają dziś akcje tej spółki chemicznej. Przecena sięga poziomu 0,6 procent. W perspektywie ostatnich miesięcy notowania Synthosu również się niewiele zmieniły.

Notowania spółki Synthos od początku czerwca Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W pierwszym półroczu tego roku zysk netto spółki wyniósł 168,76 mln złotych wobec 223,72 mln złotych rok wcześniej. Daje to spadek o 20 procent.

Producent narzeka na sytuację rynkową. M.in. dotyczy to zachodnioeuropejskich rynków zbytu. To z kolei jest efektem kondycji chińskiej gospodarki.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sns, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz