Notowania

hwe
23.08.2013 11:25

Spółka dnia: W miesiąc dali zarobić 70 procent. Na tym nie koniec

Zainteresowanie akcjami Hawe wzmaga najnowsza wycena analityków i nowe, uznane nazwiska we władzach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(temis/iStockphoto)

W pierwszych godzinach handlu na GPW najmocniejszą spółką wśród giełdowych średniaków i jednocześnie jedną z najlepszych na całym rynku była Hawe. W ciągu miesiąca wartość jej akcji wzrosła o prawie 70 procent i jak twierdzą analitycy potencjał do dalszych wzrostów wciąż jest ogromny.

Od miesiąca cena akcji Hawe, spółki której głównym obszarem działalności jest zarządzanie aktywami spółek zależnych, działających w sektorze telekomunikacyjnym, stale rośnie. W połowie lipca za jeden papier inwestorzy płacili 2,20 zł, natomiast dzisiaj cena oscyluje w pobliżu 3,70 zł. Oznacza to wzrost aż o 68 procent.

Spółka tak wysoko nie była wyceniana od początku roku. Co więcej, dobiegł końca trwający od marca zeszłego roku wyraźny trend spadkowy. W porównaniu do wczorajszego zamknięcia akcjonariusze zyskali blisko 6 procent. Pozytywną wymowę tego ruchu wzmacnia wielkość towarzyszących mu obrotów. Wartość papierów, które zmieniły właściciela tylko w ciągu 2 godzin, to ponad 10 mln zł.

Zobacz jak w tym tygodniu zachowywał się kurs Hawe Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Choć do szczytu sprzed około półtora roku brakuje jeszcze ponad 2 zł (+50 procent), analitycy Dr. Kalliwoda Research takiego scenariusza nie wykluczają, a nawet byłoby to zgodne z ich wyceną na poziomie 5,60 zł.

Analitycy podali, że Hawe będzie głównym beneficjentem obecnych zmian w sektorze telekomunikacyjnym. - _ Wraz ze wzrostem konkurencji i przesyłu danych, z powodu rozwoju segmentu filmów i gier online, IPTV oraz budowy sieci szybkiego, komórkowego internetu, rozbudowa infrastruktury musi być regularna i droga. W związku z tym operatorzy telekomunikacyjni i kablowi zamiast rozwijać własną sieć, będą często korzystać z wynajmu powierzchni od innych podmiotów, koncentrując się na świadczeniu usług detalicznych _ - napisano w raporcie.

Dodano, że czynnikiem wzrostu dla Hawe może być też fakt, że w Polsce odsetek sieci światłowodowej zapewniającej przesył na poziomie ponad 10 MB/s wynosi zaledwie 24 procent wobec 49 w 27 krajach Unii Europejskiej. Dr. Kalliwoda Research prognozuje, że w tym roku Hawe zaraportuje 48,1 mln zł zysku netto oraz 159,5 mln zł przychodów.

Notowania akcji Hawe od początku 2012 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Według zapowiedzi prezesa spółki Krzysztofa Witonia cały 2013 rok będzie bardzo udany. Dzięki podpisanym niedawno umowom z TK Telekom, Polkomtelem oraz Multimedia Polska cały rok ma się zakończyć rekordowymi wynikami.

Wizję świetlanej przyszłości spółki nakreśliła także opublikowana 11 czerwca_ Strategia Grupy na lata 2013-2017 _. Celem jest stanie się największym otwartym operatorem infrastruktury światłowodowej w Polsce. Spółka planuje m.in., że w 2017 roku jego sieć dystrybucyjna wzrośnie do 6,8 tys. km z 480 km obecnie.

Wzrost zainteresowania spółką to także wynik ostatnich przetasowań personalnych. Wiceprezesem został Jarosław Bauc - minister finansów w rządzie Jerzego Buzka, a funkcję szefowej Komitetu Audytu objęła była prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Netia wydzierżawi od Hawe kolejne włókna światłowodowe Hawe podpisało z Netią aneks do umowy dzierżawy infrastruktury, który przewiduje rozszerzenie współpracy o dzierżawę włókien światłowodowych w czterech nowych relacjach o łącznej długości 290 kilometrów.
Hawe nie przejmie jednak Mediatela Umowa została rozwiązana za porozumieniem jej stron i jej rozwiązanie nie wywołuje żadnych skutków finansowych dla spółki.
Hawe planuje pozyskać z rynku 40 mln zł Spółka zdecyduje się najprawdopodobniej na emisję obligacji.
Tagi: hwe, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz