Notowania

integer
05.06.2013 11:50

Spółka dnia: Wczoraj akcje były rekordowo drogie. Dzisiaj już mocno tanieją

Zobacz, jak zareagowali inwestorzy na planowaną emisję akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

Integer traci 4 procent, przy obrotach na poziomie 5 mln zł. To reakcja na wczorajszą informację o przeprowadzeniu emisji prawie 600 tysięcy nowych akcji. * *Pojawiła się ona zaraz po zakończeniu sesji , która przyniosła wzrost do rekordowego poziomu 269,40 zł za akcję. * *Oferta nowych papierów nie będzie skierowana do wszystkich chętnych, a tylko do inwestorów instytucjonalnych.

Emisja ma obejmować do 296 886 nowych akcji zwykłych serii I oraz do 292 771 serii J. Będzie przeprowadzona w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu. Oferta będzie miała charakter prywatny, czyli skierowana będzie do mniej niż 150 wybranych inwestorów instytucjonalnych. Cena, po której papiery będą sprzedawane, zostanie ustalona na podstawie negocjacji. Więcej szczegółów na ten moment nie ma, gdyż żaden prospekt inwestycyjny nie został jeszcze przygotowany.

Wczoraj akcje spółki zyskały na wartości aż 7,33 procent do 269,40 zł - poziomu najwyższego w historii notowań na GPW. W tej sytuacji inwestorzy są bardzo czuli na każdą nieoczekiwaną informację i mogą przesadnie reagować. Tak można interpretować dzisiejszą blisko 4-procentową wyprzedaż akcji. Co ważne, stoją za tym wysokie jak na Integer obroty.

Notowania Integer.pl od początku 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W kontekście przyszłości znacznie ważniejszy od samej emisji wydaje się cel, na który spółka pozyskuje pieniądze. Jak głosi oficjalny komunikat, środki mają być przeznaczone głównie na sfinansowanie ekspansji spółki zależnej Easy Pack oraz kontynuację strategii opartej o intensywny rozwój sieci paczkomatów w Polsce i za granicą. To jest z kolei perspektywa bardzo obiecująca z punktu widzenia wartości akcji.

- _ Polski rynek paczek należy do najbardziej konkurencyjnych w Europie _ - podkreśla Rafał Brzoska, prezes Integer.pl._ - Wszyscy globalni gracze - od UPS, DHL, FedEx, TNT - tutaj są. Ceny w Polsce to średnio 2,1 euro za paczkę, w porównaniu z 4,5 euro w Europie Zachodniej czy 6 funtów w Wielkiej Brytanii. My wygrywamy na tym trudnym rynku faktem, że jeden kurier obsługujący paczkomat zastępuje dziesięciu kurierów tradycyjnych _ - dodaje.

Dodaje, że w w Polsce mamy 750 maszyn. Do końca roku będzie ich 1100. - _ Jesteśmy też w Czechach, na Słowacji, Ukrainie w Rosji, dwa tygodnie temu otworzyliśmy sieć w Wielkiej Brytanii. Do końca roku pojawimy się w Norwegii, Szwecji Danii, na Węgrzech, we Francji, Hiszpanii i Portugalii. W ciągu trzech lat od wprowadzenia na rynek, opanowaliśmy 95 procent światowego rynku produkcji tego typu urządzeń. Eksportujemy je do dwudziestu kilku krajów _ - wylicza prezes.

Dobre perspektywy rozwoju dostrzegają analitycy Wood&Co., którzy w ostatniej rekomendacji zalecili kupowanie akcji spółki i wyznaczyli cenę docelową na poziomie 336 złotych. Podkreślają prężny rozwój segmentu paczkomatów i duże plany związane z ekspansją zagraniczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: Kurs JSW blisko dna. Dzisiaj traci aż... Analitycy z pesymizmem patrzą na najbliższą przyszłość spółki. Sprawdź, ile warte są akcje?
Spółka dnia: "Cena jest za niska". Akcje mocno w górę Od momentu ogłoszenia informacji o wezwaniu kurs spółki poszedł w górę o ponad 15 procent.
Spółka dnia: 100 procent w górę w ciągu miesiąca. Co dzisiaj? To zasługa dwóch ważnych kontraktów w energetyce. Czy tylko?
Tagi: integer, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz