Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Znów słaby debiut na GPW. Kurs gwałtownie w dół

0
Podziel się:

Notowania spółki rozpoczęły się poniżej ceny emisyjnej. Później spadki mocno przyspieszyły.

Spółka dnia: Znów słaby debiut na GPW. Kurs gwałtownie w dół
(monkeybusinessimages/iStockphoto)

Prawa do akcji Capital Park na starcie debiutanckiej sesji taniały o ponad 2 procent. Obecnie kurs inwestora i dewelopera działającego na rynku nieruchomości w Polsce zniżkuje już o około 10 procent.

Na otwarciu dzisiejszej sesji za jedno prawo do akcji Capital Park trzeba było zapłacić 6,35 złotego, czyli około 2,3 procent poniżej ceny z zapisów, która wynosiła 6,50 złotego. Kurs szybko jednak zaczął pogłębiać straty i obecnie traci już 10,8 procent.

Zobacz, jak wygląda debiutancka sesja w wykonaniu Capital Park

Capital Park jest dwudziestą spółką, która w tym roku zadebiutowała na głównym rynku warszawskiej giełdy i - jak podaje GPW - 449 spółką notowaną na rodzimej giełdzie.

Grupa kapitałowa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Na koniec grudnia ubiegłego roku 74 procent wartości jej portfela stanowiły inwestycje zlokalizowane w Warszawie.

W ramach oferty publicznej pozyskała ona brutto ponad 136 milionów złotych. Środki te przeznaczy głównie na dalszy rozwój swoich kluczowych projektów w Warszawie - Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów i ArtNorblin oraz na nowe przedsięwzięcia.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)