Notowania

Zysk Orange Polska w górę o 24 procent. Spółka liderem wzrostów

Po fatalnym raporcie PKN Orlen, dzisiaj inwestorzy poznali wyniki Orange Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lusi/sxc.hu)

Zysk netto Orange Polska w drugim kwartale tego roku wzrósł do 94 z 76 milionów złotych rok wcześniej. Analitycy prognozowali, że telekomunikacyjna spółka w tym czasie zarobiła _ na czysto _ 92 miliony złotych. Jej akcje są obecnie najmocniejszym punktem w WIG20.

Prognozy analityków przebiły również przychody spółki, które w okresie kwiecień-czerwiec wyniosły 3,084 miliarda złotych. Średnia szacunków ekspertów - sondowanych przez PAP - wynosiła natomiast 3,074 miliarda złotych. W ujęciu rocznym przychody spółki zanotowały jednak ponad 5-procentowy spadek.

Warto zwrócić natomiast uwagę na oszczędności kosztowe Orange Polska. Spółka zaraportowała dziś również, że w drugim kwartale wyniosły one 78 milionów złotych.

Wyniki nie są rewelacyjne, ale po fatalnym raporcie PKN Orlen z pięcioma miliardami odpisów na Orlen Lietuva i Unipetrol są naprawdę pozytywnym zaskoczeniem dla rynku.

Akcje Orange Polska są obecnie najmocniejszym punktem w gronie spółek wchodzących w skład indeksu WIG20. Kurs akcji operatora telekomunikacyjnego - przy obrotach sięgających już 20 milionów złotych - rośnie o niespełna 2 procent. Za jedną akcję spółki na GPW trzeba obecnie zapłacić około 10 złotych.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Orange Polska Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W całym pierwszym półroczu 2014 roku grupa Orange Polska wypracowała 365 milionów złotych zysku netto oraz 6,08 miliarda złotych przychodów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Tagi: orange polska, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz