Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
25.04.2019 16:26

Spółka Marvipolu ma przyrzeczoną umowę sprzedaży udziałów w proj. magazynowym

Marvipol Logistics (spółka zależna Marvipol Development) oraz PG Dutch Holding I zawarły z Savills Investment Management (spółką działającą na rachunek Savills IM European Logistics Fund 2) przyrzeczoną umowę sprzedaży wszystkich udziałów w spółce PDC Industrial Center 81, która zrealizowała projekt magazynowy pod nazwą "Panattoni Park Konotopa II" zlokalizowany w miejscowości Konotopa, w gminie Ożarów Mazowiecki, podał Marvipol Development. Wcześniej spółka podała, że wstępna cena sprzedaży udziałów posiadanych przez Marvipol Logistics wynosi ok. 2,02 mln euro, co stanowi równowartość ok. 8,66 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedmiotem umowy jest przeniesienie na rzecz nabywcy przez zbywców prawa własności wszystkich udziałów w spółce, tj.: 68 udziałów stanowiących 68% kapitału zakładowego spółki należących dotychczas do Marvipol Logistics S.A. oraz 32 udziałów stanowiących 32% kapitału zakładowego spółki należących dotychczas do PG Dutch Holding I B.V. [...] Jednocześnie emitent informuje, że wskazana w raporcie nr 54/2018 cena sprzedaży udziałów może ulec istotnym zmianom, po dokonaniu ostatecznej wyceny aktywów projektu, pomniejszych o zobowiązania, która nastąpi do dnia 31 października 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz