Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

100 dolarów za baryłkę ropy? To dobra cena

0
Podziel się:

Minister ds. ropy Iranu uważa, że nie ma potrzeby zwoływania nadzwyczajnego posiedzenia OPEC.

100 dolarów za baryłkę ropy? To dobra cena
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

Minister ds. ropy Iranu Masud Mirkazemi oświadczył, iż jego zdaniem 100 dolarów za baryłkę to odpowiednia cena i nie ma potrzeby zwoływania nadzwyczajnego posiedzenia OPEC, organizacji zrzeszającej jej producentów, by ją przedyskutować.

Cena ropy naftowej sięgnęła w tym tygodniu 98 dol. za baryłkę, co znacznie przekracza poziom 70-80 dol., który zdaniem jednego z głównych członków OPEC, Arabii Saudyjskiej, jest odpowiedni zarówno dla producentów, jak i konsumentów.

W czwartek anonimowy przedstawiciel jednego z krajów OPEC powiedział w rozmowie z agencją Reutera, że kartel powinien zwołać nadzwyczajne spotkanie, jeśli ceny ropy _ przekroczą 100 dol. i pozostaną na tym poziomie. _

Najwyższą cenę w historii ropa osiągnęła w 2008 roku, kiedy płacono za nią 150 dol. za baryłkę.
Libia, Ekwador i Wenezuela uważają, że ceny ropy powinny być wyższe, by wydobywające je kraje mogły utrzymać produkcję._ - Żaden z krajów OPEC nie uważa 100 dol. za baryłkę za niepokojące _ - stwierdził Mirkazemi dodając, że niektóre kraje produkujące ropę nie widziałyby potrzeby zwoływania specjalnego posiedzenia OPEC nawet, jeśli cena przekroczyłaby 110 czy 120 dol. za baryłkę.

Jakie ceny osiągnie ropa w tym roku? Zobacz, co sądzą eksperci:

Obecnie przewodnictwo w OPEC sprawuje właśnie Iran. Następne zaplanowane spotkanie organizacji ma się odbyć 2 czerwca._ - Żaden z krajów członkowskich nie prosił o nadzwyczajne spotkanie i myślę, że jeszcze przez długi czas nie będzie takich wniosków _ - przekonywał irański minister.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t87293.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/rurociag;uszkodzony;cena;ropy;w;usa;rosnie,204,0,751820.html) Rurociąg uszkodzony, cena ropy w USA rośnie Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są najwyższe od ponad tygodnia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t79376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/cena;ropy;w;gore;producentom;to;odpowiada,131,0,751235.html) Cena ropy w górę? Producentom to odpowiada Kraje OPEC nie zamierzają interweniować i nie zwiększą produkcji. Poczekają do lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t128613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bp;traci;znowu;przez;wyciek;ropy;naftowej,129,0,750721.html) BP traci. Znowu przez wyciek ropy naftowej Po awarii ropociągu zmniejszyli produkcję o 95 proc. na swym największym polu.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)