Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w USA w górę. Spada liczba platform wydobywczych

0
Podziel się

Wzrost cen to reakcja na malejąca liczbę odwiertów w USA.

Ceny ropy w USA w górę. Spada liczba platform wydobywczych
(EAST NEWS/SIPA PRESS)
bEhBUZmd

Cena ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rośnie i wynosi powyżej 43 dolarów za baryłkę - podają maklerzy. To reakcja na malejąca liczbę odwiertów w USA. W ciągu roku ich liczba spadła o dwie trzecie.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 43,30 dolara, po zwyżce o 26 centów. Jednocześnie ropa Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 10 centów do 46,07 dolarów za baryłkę.

Liczba odwiertów w USA spadła w ubiegłym tygodniu o 9 do 555. To najniższy poziom od czerwca 2010 r. - podaje Baker Hughes Inc. Od rekordowego wskazania w październiku 2014 r. liczba platform wiertniczych w USA spadła o 1054.

bEhBUZmf

Tymczasem Departament Energii USA (DoE) podał w środę swoje cotygodniowe wyliczenia dotyczące zapasów ropy i jej produktów.

Zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 0,96 mln baryłek, czyli 0,2 proc., do 488,2 mln baryłek - poinformował DoE. To już 9. z kolei tydzień wzrostu amerykańskich zapasów surowca. Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów surowca o 1 milion baryłek.

bEhBUZml

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 1,05 mln baryłek, czyli 0,7 proc., do 141,36 mln baryłek - wynika z raportu DoE.

DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 2,48 mln baryłek, czyli 1,2 proc., do 216,73 mln baryłek.

- W krótkiej perspektywie ceny ropy mogą rosnąć - ocenia Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney. - Nie ma jakichś większych zmian, jeśli chodzi o dane o zapasach ropy, a wskazania z USA są zgodne z tym, co mieliśmy przez ostatnie kilka tygodni - dodaje.

W środę ropa na NYMEX zdrożała o 17 centów do 43,04 USD za baryłkę.

bEhBUZmm

Notowania trzymiesięczne ropy Brent i WTI

bEhBUZmG
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)